Laureatami Olimpiady Cyfrowej licealiści z Krakowa, Gdyni i Wronek - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Laureatami Olimpiady Cyfrowej licealiści z Krakowa, Gdyni i Wronek

Od 20 do 21 kwietnia licealiści z całego kraju walczyli o tytuł laureata Olimpiady Cyfrowej, ogólnopolskiego konkursu kompetencji medialnych i cyfrowych.

Finałowa dwudziestka została wyłoniona spośród ponad trzech tysięcy uczestników. Motywem przewodnim Olimpiady było kreatywne korzystanie z mediów. Na zawody finałowe złożył się egzamin pisemny, praca indywidualna nad scenariuszem zajęć o pluralizmie mediów oraz prezentacje przed Komitetem Głównym Olimpiady.

Zwycięzcą został Albert Lewandowski z VIII LO w Krakowie. Drugie miejsce zdobył Hubert Oleksiak z VI LO w Gdyni, a III Maciej Kaszkowiak z Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach. Wszyscy otrzymali m.in. indeksy na studia w Collegium Civitas.

Olimpiada jest konkursem interdyscyplinarnym, zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników i twórców mediów cyfrowych. W trakcie konkursu sprawdzane są kompetencje medialne i cyfrowe młodych ludzi: ich zdolność do krytycznego odbioru informacji i rozumienie języka mediów, sprawność w dbaniu o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty zużyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają irozumieją prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów, a także w przemyślany sposóbkształtują swój wizerunek i relacje w internecie.

Organizatorem Olimpiady jest fundacja Nowoczesna Polska, która od ponad dekady wzmacnia kompetencje medialne i cyfrowe Polaków. Fundacja Orange jest jednym z partnerów akcji.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie Olimpiady: http://olimpiadacyfrowa.pl/