Nabór wniosków na nowe Pracownie Orange zakończony - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Nabór wniosków na nowe Pracownie Orange zakończony

Do drugiej edycji programu społecznego Pracownie Orange napłynęło 1018 wniosków. Wszystkie pochodzą od mieszkańców małych miejscowości, którzy chcą prowadzić multimedialną świetlicę w swojej okolicy przy wsparciu Fundacji Orange. Do 20 lipca Komisja wybierze 50 propozycji, które podda pod głosowanie internautów.

21 czerwca upłynął termin składania wniosków do programu Pracownie Orange. Łącznie zostało zgłoszonych 1018 projektów z miejscowości o populacji do 40 tys. mieszkańców. Najwięcej wniosków pochodzi z województw: małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego oraz dolnośląskiego. 
 

Niezależna Komisja analizuje pomysły grup inicjatywnych na wykorzystanie Pracowni Orange. Spośród zgłoszeń wybierze 50 najciekawszych, na które będą mogli głosować internauci już od 20 lipca. To oni wskażą finalne 25 miejscowości, w których Fundacja Orange założy i pomoże prowadzić multimedialne świetlice dla mieszkańców. 
 

 

Chcemy zaangażować  teraz lokalne społeczności, aby poprzez oddawanie głosów na swoje miejscowości wspólnymi siłami pozyskali Pracownię Orange. To pierwszy krok do tego, aby zintegrować się wokół wspólnej inicjatywy.  – podkreśla Konrad Ciesiołkiewicz, p.o. Prezesa Fundacji Orange oraz odpowiadający za komunikację i CSR w Orange Polska.
 

W wybranych  miejscowościach, wskazane lokale zostaną wyposażone przez Fundację w komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier oraz telewizory LCD. Dodatkowo opiekunowie świetlic otrzymają profesjonalne szkolenia, webinaria, indywidualne tutoringi  i możliwość udziału w grywalizacji społecznej, aby wspólnie z mieszkańcami potrafili współtworzyć miejsce spotkań, warsztatów, które odpowie na potrzeby mieszkańców w każdym wieku. 

O tym, które miejscowości rywalizować będą o względy internautów, zdecyduje Komisja Programu Pracownie Orange, w skład której wchodzą eksperci, społecznicy, przedstawiciele doświadczonych organizacji pozarządowych: Eliza Gryszko - socjolog, koordynatorka Sieci Latających Animatorów Kultury, Socjologów i Animatorów Cyfrowych w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”, Marzena Kacprowicz z Fundacji Dobra Sieć, współautorka „Podręcznika e-wolontariatu”, Katarzyna Ławecka z Fundacji Highlight/inaczej zajmującej się grywalizacją społeczną, Daniel Lichota trener i coach z Fundacji Szkoła Liderów, Monika Kulik – ekspert ds. społecznej odpowiedzialności w Orange oraz Bartosz Narzelski z Laboratorium EE. Wszyscy członkowie Komisji brali udział we wdrażaniu programu wsparcia dla 50 Pracowni stworzonych w pierwszej edycji. Znają potrzeby lokalnych społeczności oraz realia funkcjonowania multimedialnych świetlic w małych miastach i wsiach.

- Jest takie powiedzenie, że dobrzy ludzie generują dobre pomysły, a dobre pomysły generują świetne rezultaty. Liderzy lokalnych Pracowni potrafią zaangażować członków swoich społeczności i realizować projekty razem z nimi i dla nich. Ci ludzie z każdym dniem zostawiają zarówno świat jak i ludzi dookoła odrobinę lepszymi. Pracownie Orange to trampolina dla osób z pomysłami.– komentuje Daniel Lichota, członek Komisji.
 

Program odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
 

Dodatkowych informacji udzielą:

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska

e-mail: wojciech.jabczynski@orange.com

tel.: (+48) 22 527 19 37

Antonina Bojanowska, koordynator ds.komunikacji, Fundacja Orange

e-mail: antonina.bojanowska@orange.com 

tel.: (+48) 509 84 86 82

 

 INFORMACJA PRASOWA_Pracownie Orange_24 06 2015.pdf