Rusza internetowe głosowanie na Pracownie Orange - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Rusza internetowe głosowanie na Pracownie Orange

Pięćdziesiąt miejscowości z całej Polski ma szansę na wygranie multimedialnej świetlicy, otwartej dla mieszkańców. Wszystko w rękach internautów, bo to właśnie oni w plebiscycie online zdecydują, gdzie powstanie 26 nowych, w pełni wyposażonych Pracowni Orange.

Nauka programowania dla dzieci, muzyczne warsztaty międzypokoleniowe, wspólne tworzenie gier planszowych, akademia małego konstruktora, kursy blogowania kulinarnego, nauka języków... - te i setki innych pomysłów czekają na realizację w miejscowościach, które ubiegają się o Pracownie Orange. Ich mieszkańcy liczą na Wasze głosy na www.pracownieorange.pl

Sprawdźcie, czy wśród Kandydatów jest ktoś z Waszej okolicy, województwa, a może dana miejscowość znajduje się na szlaku waszych wakacyjnych wędrówek? Zobaczcie, co planują lokalne grupy, jak zaangażują mieszkańców i jak będą wykorzystywać nowe technologie do integracji, pomagania czy uczestniczenia w kulturze.

Finaliści II edycji konkursu zostali wyłonieni spośród 1018 wniosków, w których oddolne grupy inicjatywne przedstawiły swoje pomysły na działania lokalne. Komisja wybrała 50 najciekawszych zgłoszeń, ale o ostatecznej lokalizacji Pracowni Orange w obrębie 16 województw zadecydują internauci. W drodze plebiscytu na www.pracownieorange.pl wybiorą 26 lokalizacji dla Pracowni – po 2 w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podlaskim, śląskim oraz wielkopolskim oraz po 1 pracowni w: lubuskim, podkarpackim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.

Każda Pracownia otrzyma komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, drukarkę ze skanerem, konsolę do gier oraz telewizor LCD, a pomieszczenia przeznaczone na świetlicę zostaną wyremontowane i umeblowane. Lokalni koordynatorzy Pracowni wezmą udział w profesjonalnych szkoleniach, aby wspólnie z mieszkańcami współtworzyć miejsce, które jak najlepiej odpowie na potrzeby lokalne. Pomoże w tym także system grywalizacji społecznej, którego celem jest motywowanie mieszkańców do działania na rzecz swojej okolicy.
 
Działające do tej pory Pracownie Orange dowiodły w ciągu 3 lat swojej działalności, że potrafią zmieniać na lepsze ludzi i społeczności. Teraz do 50 doświadczonych Pracowni dołączą nowe miejscowości. Które? To zależy również od Was.

http://www.pracownieorange.pl