Zgłoś się do konkursu i zostań Nauczycielem Jutr@  - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Zgłoś się do konkursu i zostań Nauczycielem Jutr@

Do 10 września możecie zgłaszać kandydatury do nowego konkursu Nauczyciel Jutr@, który zainicjowała nasza fundacja. Towarzyszy on dobrze znanemu Nauczycielowi Roku, który od 20 lat organizuje redakcja Głosu Nauczycielskiego.
Grafka przedstawiająca ekran na którym widać konefkę podlewającą zierenko w doniczce

Inspiracją dla konkursu Nauczyciel Jutr@ były doświadczenia edukacji zdalnej. Z raportu, który nasza fundacja ogłosiła w czerwcu br. Między pasją a zawodem – o statusie i rolach nauczycieli i nauczycielek w Polsce 2021 wynika, że 62% pedagogów uważa, że pandemia negatywnie wpłynęła na sytuację i prestiż ich pracy. Dlatego, właśnie teraz chcemy docenić wasz wysiłek!

- Nauczyciel Jutr@ to dla nas taki, który rozwija swoje kompetencje, żeby lepiej rozumieć potrzeby swoich podopiecznych wychowujących się w cyfrowym świecie. Uwzględnia, że uczniowie dziś potrzebują innego podejścia do edukacji niż ci - 20 lat temu. Ma odwagę uczyć inaczej, a jego wychowankowie mają przestrzeń, by pytać: „dlaczego, po co i jak”. To ktoś, kto być może właśnie w trudach nauki zdalnej zmienił swoje podejście do prowadzenia lekcji i budowania relacji z uczniami i uczennicami - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, oraz placówek oświatowych.  Co ważne, podobnie jak w Konkursie Nauczyciel Roku, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice uczniów czy sami uczniowie. Aby wziąć udział w Konkursie Nauczyciel Jutr@ wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://glos.pl/nauczycieljutra na niej znajduje się też regulamin oraz szczegółowe kryteria wyboru.

Nagrodą dla zwycięzcy, którego Jury Konkursu wybierze spośród nadesłanych do 10 września 2021 zgłoszeń, będzie wizyta studyjna w szkole w Finlandii zorganizowana przez Fundację Orange. Na takim wyjeździe wybrana nauczycielka lub nauczyciel dowie się więcej o jednym z najlepiej ocenianych systemów edukacji na świecie, a inspiracje z wizyty będzie miał szansę wykorzystać w swojej codziennej pracy.

Gala finałowa konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku, na której wręczone zostaną wyróżnienia,  odbędzie się 12 października 2021 roku w Warszawie.

Czekamy na wasze zgłoszenia!