Wolontariusze z Orange – ludzie z pasją do pomagania  - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Wolontariusze z Orange – ludzie z pasją do pomagania

Wolontariat w Orange to duże przedsięwzięcie, dużo wolontariuszy i działań, które niosą mnóstwo dobra. To też cała masa historii. Niedawno przybyło nam 100 kolejnych. O czym mowa? O akcjach społecznych, które wolontariusze – pracownicy Orange organizują co roku! W sumie w ostatnie działania włączyło się 672 wolontariuszy – zobaczcie jakie mieli pomysły na pomaganie.
wolontariusze malujący płotki ogrodnicze
Czym zajmowali się wolontariusze – pracownicy Orange? Jak co roku chętnie podejmowali się remontów, organizacji wydarzeń, pikników i zabaw na powietrzu. Pomagali tam, gdzie było to potrzebne – w swoich lokalnych społecznościach, rozsianych po całej Polsce. Byli w domach dziecka, szpitalach, ośrodkach socjoterapeutycznych, szkołach i przedszkolach wspierając dzięki temu łącznie 28 826 osób. W tym roku wielu wolontariuszy zdecydowało się także na sprzątanie świata, prace ogrodnicze i nasadzenia, wplatając w swoje działania wątki eko.

Graj w zielone

Świetnym przykładem jest drużyna wolontariuszy, którzy przy szkole w Rudnej zajęła się nasadzeniem drzew tlenowych. Te wytwarzają 10 razy więcej tlenu niż zwykłe drzewa. Dlaczego wolontariusze wybrali akurat to miejsce? Bo szkoła w Rudnej jest w pobliżu zbiornika szlamów poflotacyjnych Żelazny Most – z okien szkoły widoczny jest wysoki wał tego zbiornika nazywanego ekologiczną bombą. W wietrzne dni piasek z wału pyli na całą miejscowość. Drzewa tlenowe redukują ślad węglowy co jest szczególnie ważne ponieważ Rudna leży w zurbanizowanym obszarze Zagłębia Miedziowego. drzewa tlenowesadzimy drzewa tlenowe

Podaj cegłę!

Tradycyjnie nie zabrakło też remontów. W Halinowie, wolontariusze odnowili sale w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, na podstawie projektów przygotowanych przez uczniów! Zobaczcie efekty. null

Sky is the limit

Byli też tacy wolontariusze, którzy dosłownie odlecieli. Nie sposób nie pokazać wam jaki pomysł miała grupa wolontariuszy z Jeleniej Góry, która od lat opiekuje się dzieciakami z okolicznych domów dziecka. Tym razem wymyślili  dla dzieci niesamowitą niespodziankę….lot szybowcem Zobaczcie sami https://www.facebook.com/FundacjaOrange/videos/150996717087861 To oczywiście tylko kilka przykładów działań, bo podobnych projektów było 100! Co nas niezmiernie cieszy.