Zostaliśmy partnerem programu Intel AI For Youth! - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Zostaliśmy partnerem programu Intel AI For Youth!

Jesteśmy partnerem programu AI For Youth dedykowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest przygotowanie młodzieży na nadejście rewolucji związanej ze sztuczną inteligencją.
Interl AI For Youth
Intel AI For Youth to okazja dla uczniów do uzyskania wiedzy i kompetencji z zakresu sztucznej inteligencji, zarówno w zakresie teoretycznym i praktycznym, ale ponad wszystko – inspiracji, w jaki sposób AI pomaga rozwiązywać problemy o znaczącym wpływie społecznym.

Fundacja Orange i AI

Dla nas w Fundacji Orange partnerstwo przy projekcie to kolejny ważny krok w edukacji cyfrowej. Od lat uczymy dzieci i młodzież zasad bezpieczeństwa w internecie, programowania i twórczego korzystania z technologii. Czas na sztuczną inteligencję, ponieważ już dzisiaj na rynku pracy wygrywają ci, którzy umieją programować. Młode pokolenie dorasta w epoce smartfonów, nieograniczonego dostępu do internetu i technologii open source w zakresie AI, które kiedyś były zarezerwowane tylko dla naukowców. Są już inteligentni asystenci, autonomiczne samochody, AI w obsłudze klienta, w marketingu, w sztuce (np. możliwość wchodzenia w interakcję z dziełami sztuki zastosowana w Pinacoteca de Sau Paulo). A świat pędzi jeszcze dalej. Wszystkie te zmiany wymagają nowych kompetencji, odpowiedniego przygotowania, żeby rozumieć świat inteligentnych technologii, móc za nimi nadążyć, ale też je kreować, wykorzystując możliwości, jakie daje AI. A ponieważ ta umiejętność wykorzystywania AI do rozwiązywania codziennych problemów staje się kluczowa, konieczne jest nowe podejście do edukacji.

O co chodzi w programie?

Najważniejszymi celami AI For Youth jest pokazanie i umożliwienie zrozumienia najważniejszych zagadnień związanych ze sztuczną inteligencją, nauczenie sposobu myślenia wymaganego do korzystania z AI. Uczestnicy i uczestniczki uczą się też sprawnego korzystania z urządzeń wykorzystujacych rozwiązania sztucznej inteligencji, a nawet tworzą własne rozwiązania - i to takie, które mają znaczenie społeczne!

Przyszłość

Wierzymy, że ten program i współpraca nas wszystkich pomoże młodym poznać AI. Że dzięki niemu nie będą wykluczeni z nowej rzeczywistości, a będą dobrze przygotowani, aby ją odważnie i mądrze tworzyć. Dlatego jesteśmy tu dziś z Fundacją Orange i z niecierpliwością czekamy na pierwsze relacje z zajęć z młodzieżą. Cieszę się, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia.