Zgłoś się do Szkoły Kodowania i naucz UX - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Zgłoś się do Szkoły Kodowania i naucz UX

Orange Digital Center wkracza na kolejny etap. W Szkole Kodowania ruszyły zapisy do trzeciej ścieżki: projektowanie UX. To bezpłatne kursy połączone z doradztwem zawodowym i wzmacnianiem umiejętności społecznych. To szansa na rozwój, podniesienie kompetencji lub przekwalifikowanie się. Wspieramy tych, którzy z różnych powodów mają utrudniony dostęp do takich możliwości. Czekamy na zgłoszenia do 13 kwietnia.

Od 13 marca dostępna jest nowa ścieżka w naszej Szkole Kodowania w Orange Digital Center. Tym razem zapraszamy do aplikowania na kurs UX Designer tych, którzy chcieliby wejść na rynek pracy, myślą o tym, żeby się przekwalifikować. Zwłaszcza osoby, które nie miały dotychczas możliwości zdobycia wiedzy informatycznej. Do projektu przyjmiemy 35 osób w wieku 18-35 lat, które znajdują się aktualnie w trudnej sytuacji życiowej czy ekonomicznej lub są z grup zagrożonych społeczno-cyfrowym wykluczeniem.

Do aplikowania zachęcamy też kobiety. Zależy nam na tym, aby Polki uwierzyły, że wbrew stereotypom branża IT nie musi być tylko dla mężczyzn. – mówi Maja Gruszczyńska, koordynatorka Szkoły Kodowania.

Projektowanie UX to z jęz. ang. user experience, czyli doświadczenie użytkownika - całość wrażeń, jakich doświadcza użytkownik podczas korzystania z produktu.

Nasze kursy odbywają się w dwóch formułach: stacjonarnej w Warszawie oraz w formie online – dostępnej dla mieszkańców powiatów, na których terenie znajdują się nasze Pracownie Orange.

W nowej edycji Szkoły Kodowania można nauczyć się więcej niż tylko projektowania UX. Zakwalifikowane osoby będą mogły skorzystać też z konsultacji merytorycznych, spotkań z ekspertami IT, webinarów technologicznych, networkingu i inspiracji. Zapewnimy im także indywidualne doradztwo zawodowe, w tym badanie poziomu kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej, które pozwoli poznać swoje mocne strony oraz źródła motywacji czy poczucia satysfakcji. Kurs wymaga zaangażowania i systematyczności, ale daje szansę na lepszą przyszłość.

Nabór zgłoszeń do ścieżki UX trwa do 13 kwietnia. Udział jest bezpłatny. Uczestniczki i uczestnicy kursu zostaną wytypowani po przejściu procesu kwalifikacyjnego. Liczba miejsc jest ograniczona, zatem zachęcamy do przesłania zgłoszenia jak najszybciej. Szczegóły na stronie.

Projektowanie UX nie jest pierwszym z kursów, które powstały w ramach Szkoły Kodowania. W ścieżce Java i Python, które ruszyły w grudniu 2022, uczestniczy 70 osób. 70% z nich to kobiety. W projekcie tym rozwijamy kompetencje przyszłości, ale dla nas to nie tylko umiejętności cyfrowe, ale także społeczne. Partnerami Szkoły są: Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych oraz Centrum Kreatywności Targowa.

Dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w rekrutacji i wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o programowaniu, przygotowaliśmy także bezpłatne kursy e-learningowe w trzech ścieżkach: Java, Phyton i UX. Dzięki tym bezpłatnym lekcjom można zobaczyć, jak nauka programowania i projektowania wygląda w praktyce i sprawdzić, czy zainteresowałby was długoterminowy kurs i rozwijanie się w tym kierunku.

Szkoła Kodowania jest jednym z trzech przedsięwzięć naszej edukacji pozaformalnej, którą prowadzimy w ramach międzynarodowej inicjatywy Orange Digital Center. Pozostałe to: Pracownie Orange, FabLaby powered by Orange.