E-learning - Fundacja Orange

E-learning

W Szkole Kodowania prowadzimy kursy z programowania. Nie każdy jednak wie od razu, czy chce pracować w branży IT, czy nie jest to za skomplikowane albo nieciekawe.

Dla tych osób, które zastanawiają się i poszukują swojej drogi, przygotowaliśmy krótkie, bezpłatne kursy e-learningowe. Pokazujemy w nich, że programowanie może być dla każdego! Wystarczą chęci i motywacja do nauki. W krótkich filmach wideo prezentujemy podstawy danego języka programowania, jego zastosowanie w życiu i pierwsze kroki w nauce. Jak to działa? Szkolenia przygotowali praktycy, którzy na co dzień programują i trenują innych. Rozpocznij od pierwszej lekcji i skończ kiedy potrzebujesz. Zawsze możesz wrócić do materiałów.

Bezpłatny e-learnig realizowany w ramach międzynarodowego programu #OrangeDigitalCenter

Partnerem projektu jest Pomorska Fundacja Inicjatyw Społecznych.

Wybierz kurs dla siebie

Jakie zdolności / cechy mogą być przydatne w nauce?

Czego nauczę się na tym kursie?

Dlaczego warto wybrać ?

Gdzie mogę znaleźć pracę mając takie umiejętności?

Python

Analityczne myślenie, umiejętność wyciągania wniosków, chęć szukania rozwiązań

Na kursie nauczysz się podstaw programowania w Pythonie, nauczysz się obsługiwać konsole w której napiszesz swój pierwszy kod, dodatkowo dowiesz się jak pracować na plikach, czym są pętle i warunki - w skrócie dowiesz się wszystkiego co pozwoli Ci podjąć decyzję czy to język dla Ciebie.

• Pythona warto wybrać przede wszystkim dla jego czytelności - kod jest prawie tak samo czytelny jak słowo pisane.
  • Przyszłościowa technologia - coraz więcej firm decyduje się na używanie Pythona i tworzenie w nim m.in. gier komputerowych
  • Nauka - Python pozwala na wykonywanie wielu badań akademickich jak i pracy ze sztuczną inteligencją.
  • Możliwości - Python pozwala na tworzenie oprogramowania niewidocznego na pierwszy rzut oka, np. do obsługi połączeń telefonicznych.

Software house, firmy IT

UX Design

Komunikatywność, umiejętność wyciągania wniosków, ciekawość, dociekliwość

Dowiesz się jak stworzyć swój pierwszy projekt UX/UI. Zdobędziesz wiedzę dotyczącą zbierania wymagań biznesowych, komunikacji z klientem, badań jakościowych i ilościowych. Dodatkowo wykorzystasz te wiedzę przy tworzeniu projektu w Figmie - najpopularniejszym programie do makietowania.

• Warto go wybrać przede wszystkim dlatego, że dowiesz się jak zbierać wymagania biznesowe, jak analizować konkurencję i jak rozmawiać z klientem, by później deweloperzy mogli przygotować dla niego produkt którego oczekuje.

W agencjach marketingowych, szeroko pojętych działach IT

Java

Analityczne myślenie, umiejętność wyciągania wniosków, chęć szukania rozwiązań

Na kursie poznasz postawy programowania w języku Java. Dowiesz się jak działa, jak napisać swój pierwszy kod w konsoli. Dodatkowo nauczysz się czym są typy danych, niekompatybilność danych, czym są pętle, warunki, metody i wszystkie inne potrzebne rzeczy, abyś przekonał się czy język Java jest językiem programowania dla Ciebie.

• Jest wspierana - posiada bardzo rozbudowaną społeczność, która pozwoli Ci znaleźć odpowiedź na każde pytanie.
  • Uniwersalna - można ją uruchomić prawie wszędzie.
  • Wydajna - jest idealna do tworzenia wymagających zastosowań
  • Wszechstronna - możesz dzięki niej wykonać wszystko co chcesz; sklepy, aplikacje mobilne, gry.

Tworzenie oprogramowań, firmy IT