Co zrobić, jeśli dziecko nadużywa ekranów? [PORADNIK] - Fundacja Orange

Co zrobić, jeśli dziecko nadużywa ekranów? [PORADNIK]

W dobie pandemii dzieci i młodzież spędzają przed ekranami wiele godzin, chociażby ze względu na lekcje online.

Dzień Bezpiecznego Internetu, obchodzony 8 lutego, to więc dobry moment na przyjrzenie się tematom trudnym – takim jak nadużywanie ekranów przez najmłodszych i szukanie pomysłów jak szkoła może wesprzeć w tym aspekcie rodziców. Może temu pomóc poradnik dla nauczycieli i rodziców, który przygotowaliśmy razem z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

W poradniku o nadużywaniu ekranów znajdziecie najważniejsze, praktyczne informacje o symptomach uzależnienia, o tym jakie są czynniki ryzyka i jakie chroniące, a także jak przeciwdziałać - również na poziomie profilaktyki. Jesteśmy przekonani, że wsparciem dla rodziców, na których w dużej mierze spoczywa odpowiedzialność za zdrowe nawyki dzieci i młodzieży może być szkoła. Dlatego też w naszym poradniku znajdziecie porady zarówno dla rodziców, jak i dla nauczycielek i nauczycieli.

Zajrzyjcie koniecznie tutaj.