Nadchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Nadchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Plakat dzień bezpiecznego internetu

Jak co roku zapraszamy do włączania się w Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbędzie się 8 lutego. W programie konferencja online, konkurs na najciekawszą inicjatywę oraz możliwość skorzystania materiałów edukacyjnych i promocyjnych.

Z dumą dołączamy jako partner do inicjatywy Dnia Bezpiecznego Internetu organizowanej przez NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Jak co roku DBI to nie tylko konferencja, ale również inicjatywy lokalne - zachęcamy szkoły, organizacje pozarządowe, firmy oraz osoby prywatne do zgłaszania przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów - np. zajęć edukacyjnych, kampanii informacyjnych czy konkursów. Inicjatywy te mogą się odbywać od początku lutego aż do końca marca 2022, a lokalni organizatorzy otrzymają materiały edukacyjne i promocyjne w formie online - między innymi gotowe propozycje lekcji zdalnych do przeprowadzenia z uczniami, webinary które przygotowują nauczycielki i nauczycieli do przeprowadzenia zajęć, a także bannery, grafiki itp.

8 lutego odbędzie się również konferencja online, podczas której wystąpią między innymi  Dariusz Martynowicz (Nauczyciel Roku 2021) i Joanna Mikusek-Przystajko (Nauczycielka Jutr@ 2021).

Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia znajdują się na stronie projektu https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html a inicjatywy można zgłaszać pod tym linkiem.