Startuje nabór wniosków o granty w Lekcji:Enter - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Startuje nabór wniosków o granty w Lekcji:Enter

Troje ludzi siedzących przy stoliku patrzących się w strone tablicy, przy której stoji jeszcze jedna osoba

W poniedziałek 24 stycznia o godzinie 10:00 ruszył piąty nabór wniosków o granty na realizację szkoleń dla nauczycieli i nauczycielek w projekcie „Lekcja:Enter”.

Projekt jest realizowany przez Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych i jest współfinansowany ze środków unijnych.

„Lekcja:Enter” jest jednym z największych projektów edukacji cyfrowej w Polsce, którego realizacja rozpoczęła się w 2019 roku i potrwa do marca 2023 roku. Jego celem jest przygotowanie ponad 75 tysięcy nauczycieli (15% wszystkich nauczycieli w Polsce) do prowadzenia atrakcyjniejszych, bardziej dostosowanych potrzeb uczniów i uczennic lekcji, bardziej odpowiadających ich potrzebom, z wykorzystaniem ogólnodostępnych narzędzi cyfrowych. Na ten moment, ze szkoleń skorzystało już ponad 40 000 nauczycieli i nauczycielek.

Bezpłatne szkolenia organizowane są przez, wyłonione w konkursie grantowym, placówki doskonalenia nauczycieli we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, fundacjami zajmującymi się edukacją i uczelniami wyższymi. Realizatorzy szkoleń otrzymują przygotowanie merytoryczne i materiały.

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami naboru i do aplikowania o grant na szkolenia, które są realną pomocą dla nauczycieli i nauczycielek w prowadzeniu lekcji, także w trudnych czasach pandemicznych.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie: https://lekcjaenter.pl/dla-wnioskodawcow/konkurs-grantowy