Pomagajmy Gigabajtami dzieciom z domów dziecka! - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Pomagajmy Gigabajtami dzieciom z domów dziecka!

Pomagajmy Gigabajtami dzieciom z domów dziecka!

Pomagajmy Gigabajtami dzieciom z domów dziecka!

Jesteś klientem Orange? W drugiej edycji naszej akcji Pomagajmy Gigabajtami możesz przekazać swoje niewykorzystane gigabajty, a my zamienimy je na tablety dla dzieci z domów dziecka na Śląsku.

Galeria zdjęć

 • Czas edukacji zdalnej okazał się wyzwaniem dla wszystkich – uczniów, nauczycieli, rodziców, dyrektorów. W szczególnie trudnej sytuacji znalazły się dzieci z domów dziecka, ponieważ w wielu placówkach brakuje sprzętu, na którym mogłyby one uczestniczyć w zdalnych lekcjach, utrzymywać kontakt z innymi i rozwijać swoje pasje. A także podnosić swoje cyfrowe kompetencje, które mogą dać im szansę na lepszy zawód i start w przyszłość. W placówkach na kilkanaścioro dzieci jest jeden, dwa lub trzy komputery.

  Wspólna akcja charytatywna

  Dlatego też postanowiliśmy zaprosić klientów Orange do udziału w akcji charytatywnej Pomagajmy Gigabajtami. Teraz klienci indywidualni mobilnych ofert na abonament mogą przekazywać niewykorzystane pakiety danych na szczytny cel. Wszystkie gigabajty zamienimy na tablety z internetem dla dzieci ze śląskich domów dziecka. Dzięki temu będą mogły korzystać z technologii i przy ich pomocy uczyć się, rozwijać zainteresowania i umiejętności.

  Szczegóły o tym, jak można przystąpić do akcji, znajdziecie na stronie inicjatywy: https://www.orange.pl/lp/pomagajmygigabajtami

  15 TB przekazane w pierwszej edycji akcji

  Druga edycja akcji trwa do końca lipca 2020r. W pierwszej edycji klienci Orange przekazali 15 TB niewykorzystanego transferu danych. Orange zamienia go na darmowy internet mobilny lub stacjonarny dla 100 rodzin - podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami. Fundacja ta działa na rzecz pomocy dzieciom żołnierzy, strażaków, policjantów czy ratowników górskich, którzy zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby publicznej.