Orange Digital Center otwarte, rusza nabór do ekscytujących projektów! - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Orange Digital Center otwarte, rusza nabór do ekscytujących projektów!

Długo milczeliśmy, ale już nie musimy i możemy Wam oficjalnie powiedzieć – otworzyliśmy Orange Digital Center, a wraz z nim nabór do kilku naprawdę wyjątkowych projektów. Ale zanim o projektach – najpierw o tym, czym jest #ODC.

Orange Digital Center to program edukacji pozaformalnej, w którym wspieramy ludzi w rozwoju kompetencji przyszłości, aby w ten sposób zwiększać ich szanse w życiu społecznym i zawodowym. Zapewniamy możliwość nowoczesnej edukacji szczególnie wśród grup, które z różnych powodów mogą mieć utrudniony dostęp do tego typu opcji.

ODC to także wsparcie w tworzeniu miejsc przyjaznych edukacji pozaszkolnej, a także profesjonalne warsztaty, szkolenia i kursy. Skonstruowane są tak, aby rozwijać nie tylko umiejętności cyfrowe, ale także społeczne. Wierzymy, że takie połączenie daje szansę na lepszą przyszłość w świecie pełnym technologii.

Orange Digital Center to międzynarodowa inicjatywa zakorzeniona w strategii społecznego zaangażowania Grupy Orange na świecie i koordynowana przez Fondation Orange we Francji.

Ruszają 3 rekrutacje!

Tak, tak, otwarcie Orange Digital Center to nie tylko event, z którego relację możecie zobaczyć na naszej stronie, ale także dzień rozpoczęcia naborów do 3 projektów – Szkoły Kodowania, Maker Woman oraz YouthLabu. Wszystkie projekty łączy możliwość zdobycia nowych kompetencji – kompetencji przyszłości, które mogą być przydatne na rynku pracy.

Szkoła Kodowania

To totalna nowość! Szkoła Kodowania to bezpłatne, profesjonalne kursy programowania dla młodych osób, które chcą się rozwijać, podnosić swoje kompetencje lub się przekwalifikować. To także webinary z ekspertami rynku IT, networking i spotkania inspiracyjne. Zapewniamy przy tym indywidualne doradztwo zawodowe, w tym badanie poziomu kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej, które pozwoli Ci poznać swoje mocne strony i źródła motywacji czy poczucia satysfakcji.

Zainteresowany? Zainteresowana? Wejdź na stronę Szkoły Kodowania i zgłoś się już dziś – liczba miejsc ograniczona!

Maker Woman

Maker Woman to projekt, który zadebiutował w FabLab powered by Orange w 2017 roku i od tego czasu wzięło w nim udział blisko 2000 kobiet! W tym roku wraca w nowej, odświeżonej wersji – uczestniczki będą miały możliwość wyboru między krótkimi, jednodniowymi kursami wprowadzającymi w nowoczesne rzemiosło, warsztatami weekendowymi, podczas których zgłębią jedną, wybraną technikę, a także pełnymi, czteromiesięcznymi kursami, podczas których zdobędą kompleksową wiedzę i umiejętności w wybranym temacie (np. druku 3D czy obsłudze maszyn CNC).

Więcej informacji znajduje się na stronie FabLab powered by Orange.

YouthLab

Coś dla nieco młodszych? Rusza kolejna edycja YouthLabu! To projekt dla osób w wieku 16-25 lat, które chcą pracować w sektorze kreatywnym, w zawodzie wytwórczym, a może po prostu eksperymentować i nauczyć się modelowania 3D, projektowania wektorowego, druku 3D, programowania elektroniki lub obsługi maszyn CNC.

Aktualnie trwa nabór do ścieżki grafiki wektorowej, więcej informacji na stronie projektu.

…i wiele więcej

No właśnie, trwa nabór do kilku ekscytujących projektów, ale to nie wszystko. Koniecznie śledźcie naszą stronę, nasze social media, abyście mogły i mogli dowiedzieć się pierwsze i pierwsi o kolejnych rekrutacjach – jest na co czekać!