Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? Darmowe webinary dla nauczycieli i rodziców. - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? Darmowe webinary dla nauczycieli i rodziców.

flaga ukrainy

Aktualizacja: dziękujemy bardzo za udział w webinarach. Nagrania i prezentacje znajdziecie pod tym linkiem https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-prezentacje-z-webinarow

W związku z inwazją Rosji w Ukrainie wiele organizacji i osób prywatnych mobilizuje się do działania. My również włączamy się w tę mobilizację. Jednocześnie chcemy wesprzeć nauczycieli i rodziców w tym, jak rozmawiać w szkole i w domu o tym, co dzieje się za wschodnią granicą, aby przywracać poczucie bezpieczeństwa. Zapraszamy na darmowe webinary.

Wiele organizacji od kilku dni mobilizuje się do działania, aby wesprzeć Ukraińców i Ukrainki. Wśród pracowników Orange trwają zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców, a 200 osób już znalazło schronienie w ośrodku szkoleniowym Orange. Na granicy rozdawane są karty pre-paid.

W ramach Fundacji Orange zapraszamy też naszych wolontariuszy i wolontariuszki do działania na rzecz uchodźców w całej Polsce. Będziemy wspierać ich akcje finansowo i organizacyjnie.

W tym trudnym czasie warto też zadbać o poczucie bezpieczeństwa dzieci, do których docierają informacje o wojnie i agresji Rosji. Dlatego organizujemy dwa webinary z ekspertką o tym, jak w obliczu wojny wspierać i przywracać poczucie bezpieczeństwa dzieci (i własne).

Pierwszy z nich skierowany jest do nauczycieli i szkół (wtorek, 1.03. g.17.00), a drugi do rodziców i opiekunów (środa, 2.03. g.17.00). Wydarzenia poprowadzi ekspertka, Lucyna Kicińska, zajmująca się wspieraniem dzieci i dorosłych w trudnych sytuacjach. Opowie o emocjach dziecka w obliczu konfliktu zbrojnego i o tym, jak wspierać je w odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa i jak rozmawiać na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie.

Udział w webinarach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Wydarzenia odbędą się na Facebooku Fundacji Orange oraz platformie ClickMeeting (tu limit 500 miejsc, w razie problemu z logowaniem zapraszamy na Facebooka). Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w tym czasie przewidzieliśmy nagrania z wydarzeń.

Partnerami webinarów są Głos Nauczycielski oraz Librus.

Szczegółowe informacje

WEBINAR DLA NAUCZYCIELI I NAUCZYCIELEK , wtorek 1 marca godz 17:00

  • Kiedy i jak podejmować w szkole temat bieżącej sytuacji w Ukrainie?
  • Emocje dziecka w obliczu konfliktu zbrojnego.
  • Działania psychologiczno-pedagogiczne skierowane do klas i konkretnych uczniów.
  • Wsparcie uczniów pochodzenia ukraińskiego.
  • Budowanie poczucia sprawstwa i przywracanie poczucia bezpieczeństwa uczniów.
  • Solidarni przeciw wojnie – jak realizować inicjatywy w społeczności szkolnej?

Live na Facebooku: https://fb.me/e/3edRc299f

Link do webinaru na Clickmeeting https://fundacjaorange.clickmeeting.com/fundacjaorange

WEBINAR DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW, środa, 2 marca godz. 17:00

  • Emocje dziecka i rodzica w obliczu konfliktu zbrojnego. 
  • Co mówić, a czego nie mówić na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie.
  • Jak wspierać dziecko w odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa.
  • Rodzinna higiena informacyjna. Gdzie szukać wsparcia?

Live na Facebooku https://fb.me/e/5DbVaFIs5  

Link do webinaru na Clickmeeting: https://fundacjaorange.clickmeeting.com/fundacjaorange

Dezinformacja – jak jej uniknąć?

Fałszywe wiadomości i zmanipulowane treści w internecie są jednym z narzędzi wojny. Mają na celu wzbudzić w ludziach określone zachowania i wpływać na ich poglądy. Zjawisko to jest także niebezpieczne w kontekście wywoływania paniki i chaosu w społeczeństwach. Warto być świadomym tego zjawiska i unikać wpływom na podstawie treści w internecie. Jak unikać dezinformacji? Zobacz nasz wpis na blogu.

W obliczu inwazji, która dotknęła Ukrainę pozostajemy solidarni z jej mieszkańcami i mieszkankami.