Fundacja Orange partnerem programu Intel AI For Youth  - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Fundacja Orange partnerem programu Intel AI For Youth

Wraz z firmą Intel i Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym przeprowadziliśmy 7-tygodniowy kurs, który przygotowuje nauczycieli do prowadzenia szkolenia Intel AI For Youth. Za kilka dni obędzie się konferencja podsumowująca szkolenie coachów.
Interl AI For Youth
Głównym celem tego projektu jest przygotowanie uczniów szkół ponadpodstawowych na nadchodzącą rewolucję związaną z AI – sztuczną inteligencją. Nauczyciele po ukończonym szkoleniu na coacha programu mogą korzystać z udostępnionych narzędzi, scenariuszy zajęć i pomocy dydaktycznych, aby przeprowadzić uczniów przez program. Samo szkolenie zakończy się przygotowaniem przez uczniów projektów społecznych, w których zastosują rozwiązania sztucznej inteligencji. Uczniowie tworzący projekty w tej edycji będą również uczestniczyć w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii w 2021 roku.

O programie

Intel AI For Youth to okazja dla młodych ludzi do poznania sztucznej inteligencji – zarówno teorii, jak i praktyki. Program to nie tylko przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności, ale też inspiracji, w jaki sposób technologia pozwala rozwiązywać problemy o znaczącym wpływie społecznym. Obecnie program jest wdrażany w 7 największych krajach europejskich, ale to w Polsce wystartował jako pierwszy w regionie.

Udział Fundacji Orange

Działamy kompleksowo na rzecz nowoczesnej edukacji, inwestujemy zarówno w sprzęt, dobrostan, bezpieczeństwo i balans w korzystaniu z nowych technologii. Dlatego naturalną kontynuacją naszych działań jest zainteresowanie tematyką sztucznej inteligencji i możliwość wsparcia uczniów i nauczycieli w rozwijaniu świadomości oraz możliwości wykorzystania rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji w rozwiazywaniu wyzwań społecznych