Wykluczenie społeczno-cyfrowe w Polsce 2021 - Fundacja Orange

Wykluczenie społeczno-cyfrowe w Polsce 2021

Jak wykluczenie cyfrowe i nierówności w dostępie do internetu wpływają na sytuację społeczną Polaków? Które regiony kraju są bardziej narażone na wykluczenie? Wspólnie z Orange Polska i Fundacją Stocznia przygotowaliśmy raport na ten temat.

Raport "Wykluczenie społeczno-
cyfrowe w Polsce. Stan zjawiska,
trendy, rekomendacje"

Pobierz

Raport „Wykluczenie społeczno-cyfrowe w Polsce. Stan zjawiska, trendy, rekomendacje” opisuje nierówności w dostępie do internetu oraz to, w jaki sposób poziom umiejętności cyfrowych i motywacji do korzystania z narzędzi cyfrowych prowadzą do różnicowania się szans życiowych Polaków.

Z opracowania wynika, że obecnie wykluczenie bardziej wiąże się właśnie z postawami wobec nowych technologii, umiejętnościami i wiedzą o technologicznych możliwościach niż z fizycznym dostępem do sieci. Istotne są nadal różnice terytorialne w intensywności korzystania z sieci, mimo że w pandemii wiele osób odważniej weszło do cyfrowego świata.