Test Higieny Cyfrowej pomoże wzmocnić dobre nawyki - Fundacja Orange

Test Higieny Cyfrowej pomoże wzmocnić dobre nawyki

Od dziś każdy może skorzystać z Testu Higieny Cyfrowej i sprawdzić czy wystarczająco chroni swoje zdrowie w czasie używania ekranów oraz poznać dobre nawyki, które warto wprowadzić w swoim życiu. Test wraz z praktycznymi poradami jest dostępny bezpłatnie na stronie www.higienacyfrowa.pl. Znajdziemy tu pytania między innymi o: kontrolowanie czasu ekranowego, korzystanie z ekranów przed snem czy podczas czynności wymagających skupienia. Zatrzymanie się nad odpowiedzią i wynikiem, to ważny moment autorefleksji, który w rezultacie może prowadzić do podjęcia działań prozdrowotnych.

Czy przestrzegamy higieny cyfrowej i jak wpływa ona na nasze zdrowie? Jak zadbać o najmłodszych, którzy dorastają w cyfrowym świecie? Jaka jest w tym rola edukacji - zarówno dla dorosłych, dzieci i młodzieży – to wszystko pytania, które warto sobie zadać po lekturze pierwszego badania higieny cyfrowej dorosłych, przeprowadzanego przez Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa i naszą fundację.

Więcej informacji na temat wyników pierwszego badania higieny cyfrowej, tutaj.

Zrób Test Higieny Cyfrowej