FabLab powered by Orange GDAŃSK - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

FabLab powered by Orange GDAŃSK

FabLab powered by Orange GDAŃSK

 • Czym jest Fab Lab?

  FabLab powered by Orange (ang. fabrication laboratory) to miejsce stworzone w Gdańsku przez Fundację Orange i Stowarzyszenie FabLab Gdańsk. Dzięki zaawansowanym technologiom (drukarki 3d, elektronika, ploter laserowy, frezarki CNC) oraz wsparciu trenerów można w nim nauczyć się jak twórczo korzystać z nowych technologii, by stworzyć dosłownie wszystko – łaziki marsjańskie, poduszkowiec czy protezę ręki wydrukowaną w 3d. Zajęcia i pracownie są otwarte dla dzieci, młodzieży i dorosłych, niezależnie od umiejętności i doświadczenia.

   

  Zobacz stronę FabLab Gdańsk powered by Orange

 • Co u nas znajdziesz?

  FabLab składa się z czterech pracowni. W prototypowni dzięki ploterowi laserowemu możesz szybko wyciąć dowolną formę.

   

  Pracownia elektroniki i druku 3d jest wyposażona w drukarki 3d, w tym własnej produkcji, oraz sprzęt do lutowania i pracy z elektroniką.

   

  Stolarnia zawiera frezarki CNC oraz narzędzia do mechanicznej i ręcznej obróbki drewna.

   

  Openspace, czyli sala czystej pracy jest miejscem spotkań, warsztatów i wykładów.

   

  Zajęcia i poszczególne pracownie są otwarte dla dzieci, młodzieży i dorosłych, niezależnie od umiejętności i doświadczenia. Każdy może w nich pod okiem instruktorów spróbować swoich sił w modelowaniu 3d czy programowaniu.

 • Pracownia na Dolnym Mieście w Gdańsku wpisuje się w międzynarodowy ruch FabLabów (z ang. fabricaton laboratory), zrzeszający fanów ruchu DIY (do-it-yourself), mejkerów, konstruktorów, elektroników.

   

  Dotychczas już ponad 1000 takich miejsc powstało w 78 krajach na świecie.

   

  Pierwszy FabLab został stworzony na prestiżowej uczelni Massachusets Insitute of Technology w USA.

FabLab Gdańsk

Gdańsk, ulica Dolna Brama 8

Ostatnio w FabLab powered by Orange

 • Rozpoczynamy nabór do iTech Woman!

  Jesteś kobietą, która mieszka na Pomorzu i chcesz uczestniczyć w siedmiomiesięcznym programie? Zgłoś się do naszego bezpłatnego projektu, który organizujemy razem ze Stowarzyszeniem FabLab Gdańsk i zmień swoje życie

  Czytaj więcej - Rozpoczynamy nabór do iTech Woman!
 • Nowy projekt dla młodzieży z Krakowa.

  Druk 3D, obsługa lasera CO2, projektowanie Arduino, szycie – to część umiejętności, które zdobędą uczestnicy projektu społecznego organizowanego w FabLab Kraków przy naszym wsparciu. Ruszył nabór chętnych – zgłaszajcie się koniecznie!

  Czytaj więcej - Nowy projekt dla młodzieży z Krakowa.
 • Wracamy do FabLabów!

  Następuje od dawna wyczekiwana chwila – po wielu tygodniach wracamy do FabLabów, oczywiście przy zachowaniu rygoru sanitarnego. Warszawa i Gdańsk już wyczekują gości i ruszają z pierwszymi warsztatami po przerwie

  Czytaj więcej - Wracamy do FabLabów!