#BurzaMózgów - old - Fundacja Orange

#BurzaMózgów - old

E-learning o sztucznej inteligencji dla nauczycielek, nauczycieli i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą

• Nabór do
  • e-learning – elastycznie i wygodnie
  • Etycznie i „po ludzku”
  • Zaświadczenie PDN

Partner merytoryczny

Partnerem merytorycznym programu Burza Mózgów jest firma LOFI Robot, która oferuje zestawy edukacyjne skierowanych dla osób indywidualnych, jak również zestawy edukacyjne połączone z pakietem szkoleniowym, skierowane dla szkół i instytucji edukacyjnych. Firma mocno angażuje się w popularyzację edukacji robotycznej zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i nauczycieli.

To nie przypadek, że słysząc o sztucznej inteligencji (AI) myślimy o czymś skomplikowanym.

Ale o AI, ChatGPT czy algorytmach można mówić także w prostszy i bardziej praktyczny sposób.

Jak to się dzieje?

Odpowiedzi warto szukać w naszym kursie o sztucznej inteligencji dla nauczycielek i nauczycieli oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Dlaczego? Bo AI jest już częścią naszego życia i naszych codziennych aktywności. Warto zatem wiedzieć, gdzie i jak działa.

W świecie, w którym zmian jest tak dużo i są tak częste, wiedza o tym, jak sztuczna inteligencja wpływa na nasze życie, gdzie nam towarzyszy, jakie niesie szanse i zagrożenia - pozwala nam lepiej rozumieć świat oraz zjawiska, które powoduje rozwój AI. Chcemy wspierać nauczycielki i nauczycieli w zdobywaniu wiedzy, w refleksji i krytycznym podejściu do technologii.

Jak to działa?

#BurzaMózgów to e-learning dla nauczycielek i nauczycieli ze szkół podstawowych, szczególnie klas 4-8. Program mogą realizować także inne osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą.

Nie jest to kurs o technologii, ale o zjawisku, jakim jest sztuczna inteligencja także w sensie społecznym i etycznym. Składa się z 12 bloków tematycznych, które można realizować we własnym tempie i miejscu.

Kurs poszarza świadomość na temat mechanizmów, w których uczestniczymy korzystając z internetu i różnych usług cyfrowych. Nauczycielki i nauczyciele biorący udział w projekcie, mają okazję stać się przewodnikami w temacie sztucznej inteligencji w swoim środowisku szkolnym i tłumaczyć uczniom zjawiska, których młodzi ludzie urodzeni w cyfrowym świecie często nie poddają refleksji.

Aby wziąć udział w #BurzyMózgów, nie trzeba mieć specjalistycznych umiejętności technologicznych i nie trzeba być informatykiem. Kurs mogą realizować nauczyciele wszystkich przedmiotów, szczególnie ci, którzy rozmowy o technologii, bezpieczeństwie w internecie i higienie cyfrowej wplatają w swoje zajęcia przedmiotowe.

Zdobyte kompetencje zostaną potwierdzone zaświadczeniem Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl