Bezpiecznie Tu i Tam [2015-2017] - Fundacja Orange

Bezpiecznie Tu i Tam [2015-2017]

W ramach kampanii Bezpiecznie Tu i Tam wspólnie z Orange Polska prowadziliśmy szereg działań, które stanowiły „ABC” dzieci, rodziców i nauczycieli w dbaniu o bezpieczeństwo w internecie. Celem akcji było zaangażowanie ich we wspólne działania budujące świadomość o zagrożeniach w sieci oraz pozytywnych sposobach na wykorzystanie  technologii.

Bezpiecznie Tu i Tam to m.in.:

Łącznie 662 tys. dzieci i młodzieży uczestniczyło w działaniach edukacyjnych realizowanych w ramach programu.

Ponad 387 tys. rodziców i pedagogów skorzystało z naszych materiałów edukacyjnych.

Program Bezpiecznie Tu i Tam rozwinął także naszą współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę w zakresie dbania o bezpieczeństwo dzieci w internecie. M.in.

Bezpiecznie Tu i Tam była kontynuacją programu Edukacja z Internetem.

W 2004 roku Telekomunikacja Polska zainaugurowała program Edukacja z Internetem TP umożliwiający szkołom podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym uzyskanie dostępu do szerokopasmowego Internetu na preferencyjnych warunkach. Skorzystało z tego 14,5 tys. szkół, czyli ok. 45% wszystkich szkół w Polsce w tamtym czasie, obejmując łącznie ok. 4 mln uczniów. Program uzyskał honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Fundacja Orange od 2006 roku rozwijała go poprzez działania edukacyjne wokół bezpieczeństwa dzieci w internecie. Dystrybuowaliśmy podręcznik dla rodziców pod tytułem „Bezpieczne media” dotyczący tej problematyki. Dostępny był on w salonach na terenie całej Polski oraz na stronie bezpiecznemedia.pl, a dzięki wolontariuszom – pracownikom Orange Polska – trafiał również do szkół jako jedno z pierwszych kompleksowych opracowań o bezpiecznym korzystaniu z internetu.

W ramach Edukacji z Internetem wsparliśmy liczne kampanie medialne, których celem było podnoszenie świadomości na ten temat (np. „Stop Cyberprzemocy”, „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie”, „Każdy ruch w Internecie zostawia ślad”). A także powstanie materiałów edukacyjnych takich jak www.sieciaki.pl czy prowadzenie inicjatywy Helpline.org.pl umożliwiającej bieżącą pomoc w sytuacji zagrożenia w internecie.

Honorową ambasadorką programu Edukacja z Internetem była Krystyna Janda.