Zapraszamy do udziału w "Code Week Polska"! - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Zapraszamy do udziału w "Code Week Polska"!

W imieniu Ministerstwa Cyfryzacji zapraszamy do udziału w projekcie "Code Week Polska", który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania. Wydarzenie trwa do 22 października.

W imieniu Ministerstwa Cyfryzacji zapraszamy do udziału w projekcie "Code Week Polska", który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania. Wydarzenie trwa do 22 października.

Czym jest Code Week Polska?

Jest to projekt, którego celem jest promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie trwania projektu przekonacie się, że nauka programowaniania jest zarezerwowana tylko dla specjalistów.

Dlaczego to jest ważne?

Dziś programowanie obecne jest niemal we wszystkich dziedzinach życia. To uniwersalny język naszych czasów. Jeśli nie umiesz się nim posługiwać, zacznij uczyć się już dziś!Umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy. Według Grand Coallition for Digital Jobs, siła robocza w sektorze związanym z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi stanowiła w 2011 r. w Europie 6,67 miliona osób, co stanowi jedynie 3,1% osób zatrudnionych w Europie. Komisja Europejska alarmuje, że do 2020 roku zabraknie 900 tys. specjalistów w tej dziedzinie.

Jak wziąć udział w Code Week Polska?

Możesz to zrobić na dwa sposoby:

• Zorganizuj wydarzenie, zaproś na nie dzieci, młodzież, studentów, rodziców, dorosłych, seniorów, kogo tylko chcesz i dodaj je na stronie: http://events.codeweek.eu/ Szczegółową instrukcję znajdziesz tutaj: http://koduj.gov.pl/codeweek/

• Podoba Ci się inicjatywa? Chcesz wziąć udział? – znajdź wydarzenie dla siebie na stronie koduj.gov.pl i zgłoś się: koduj.gov.pl/mapa

Jakie jest kryterium uczestnictwa?

Nie musisz umieć kodować. Jedyny warunek to chęć nauki. Po wypełnieniu przez Ciebie formularza dodania wydarzenia i zaakceptowania go przez Ambasadora Code Week, pojawi się ono na mapie i będzie dostępne dla uczestników i uczestniczek. Więcej informacji udziela specjalne biuro, dostępne pod e-mail: codeweek@mc.gov.pl i telefonem: 509 442 197.