Warsztaty VR w Pracowni Orange w Cieszanowie - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Warsztaty VR w Pracowni Orange w Cieszanowie

Nowy rok w Cieszanowie rozpoczyna się od atrakcji. Pracownia Orange zdobyła drugie miejsce w konkursie „Nasza miejscowość 2050” organizowanym przez Fundację Orange. W nagrodę w Cieszanowie odbędą się warsztaty o kosmosie z użyciem technologii VR, które rozpoczną się już 8 stycznia 2019 roku o 8:30 i potrwają do godziny 14.

W Cieszanowie zajęcia z wirtualną rzeczywistością

Zakończył się Tydzień Pracowni Orange, podczas którego Pracownie w całej Polsce przygotowały zadania w ramach konkursu „Nasza miejscowość 2050”. Pytanie konkursowe brzmiało: „Jaka przyszłość czeka mieszkańca Waszej miejscowości w 2050 roku?”. Wśród uczestników konkursu znalazła się także lokalna Pracownia Orange w Cieszanowie, która jako formę pracy konkursowej wybrała wspólnie przygotowaną makietę 3D. Konkurs wymagał nie tylko kreatywności, ale też wiedzy na temat potrzeb mieszkańców każdej miejscowości.. Niebanalny pomysł i wykonanie zapewniły Pracowni miejsce na podium. Zajmując drugą pozycję, Pracownia wygrała warsztaty z wiedzy o kosmosie z użyciem technologii VR. Innowacyjne zajęcia edukacyjne z użyciem wirtualnej rzeczywistości otworzą oczy małych odkrywców na nowe technologie, dając im solidną porcję ciekawie przedstawionej wiedzy.

Podczas spotkania odbędzie się aż 6 bloków- w sumie w zajęciach weźmie udział ponad 120 uczniów klas I- IV. Meteory, czarna dziura, Mars czy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to tylko kilka z wielu zagadnień poruszanych podczas warsztatów. Dzięki goglom VR, dzieci poczują się jak w kosmosie, odbywając jednocześnie podróż do świata wirtualnej rzeczywistości.

Projekt społeczny Fundacji Orange

Pracownie Orange to multimedialne świetlice dla lokalnych społeczności. Każda z nich została wyposażona w sprzęt multimedialny: komputery z darmowym dostępem do internetu, konsolę do gier oraz telewizory LCD. Od początku trwania programu powstało już 100 takich świetlic. W Pracowniach organizowane są liczne szkolenia, warsztaty, zajęcia – zawsze bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

Więcej informacji o pracowniach oraz ich pełna lista znajdują się na stronie https://pracownieorange.pl/

Bartłomiej Kuczyński, Fundacja Orange

e-mail: bartlomiej.kuczynski@orange.com tel. +48 518 278 522