Pierwsze urodziny grywalizacji społecznej - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Pierwsze urodziny grywalizacji społecznej

Już od ponad roku grywalizacja działa w pracowniach Orange i stymuluje ich liderów do działań na rzecz mieszkańców. Zobaczcie podsumowanie - interaktywny mash-up, aby poznać efekty i poczuć emocje, jakie towarzyszą lokalnym bohaterom cyfrowym.

Dziś świętujemy pierwsze urodziny grywalizacji społecznej, która już od ponad roku z sukcesem działa w pracowniach Orange. To jeden z przykładów, jak wirtualne narzędzie wpływa na zmiany w świecie realnym i cieszą nas wyniki, które zobaczyliśmy. Dla Was dostępne są w postaci interaktywnego mash-upa na stronie www.pracownieorange.pl/rokgrywalizacji
Serdecznie zapraszamy!

Grywalizacja stosuje mechanizm gry komputerowej - system nagród i wyzwań, aby pozytywnie stymulować jej użytkowników w realizację konkretnych zadań w projekcie. Nasza Fundacja wykorzystała ten moduł, aby wspierać liderów pracowni Orange w 50 małych miastach i wsiach i pobudzać aktywność nie tylko w świecie wirtualnym – na portalu pracownieorange.pl, ale przede wszystkim w świecie realnym, urozmaicając ofertę wydarzeń integrujących lokalną społeczność.

Ważne są nie tylko zdobywane punkty, aktywność na portalu, ale także wszystkie projekty i wydarzenia, które urozmaicają życie mieszkańców i sprawiają, że jeszcze bardziej integrują się w swoim środowisku. Efekty? Łącznie przez ostatni rok w pracowniach powstały aż 134 projekty społeczne, każda placówka zorganizowała średnio 16 wydarzeń dla mieszkańców, do bazy zgłoszono 603 nowe pomysły, a 68% z nich z sukcesem pączkowało w innych miastach. Wzrosła także aktywność użytkowników na samym portalu – aż o 151% - tylko w pierwszym miesiącu działania grywalizacji. Ponadto, realizacja wyzwań rozwija nowe umiejętności liderów - podnosi ich kompetencje cyfrowe, przygotowuje do zarządzania zespołem, animacji społecznej i uczy organizacji wydarzeń kulturalnych.

Z okazji urodzin grywalizacji przygotowaliśmy krótkie podsumowanie w postaci interaktywnego mash-upa. Zapraszamy Was do świętowania razem z nami na www.pracownieorange.pl/rokgrywalizacji (Mash-up obsługiwany jest przez przeglądarki: Google Chrome, FireFox, IE 10, Safari, Opera.)
To tutaj poznać możecie efekty, przykłady działań i emocje towarzyszące grywalizacji i wcielić się w jednego z 5 lokalnych bohaterów cyfrowych. Miłej zabawy!

Dziękujemy także partnerom programu pracownie Orange: Laboratorium EE, Fundacji Dobra Sieć, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę i Stowarzyszeniu Szkoła Liderów za nieustanne wsparcie.