Aktualności - Strona 2 z 53 - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Aktualności

Aktualności

Filtrowanie

Filtrowanie aktualności
 • Domowe Zasady Ekranowe na wakacje [WEBINARIUM]

  AktualnościInne programyAktualności Fundacji

  Początek wakacji dla wielu rodzin oznacza rozluźnienie różnych reguł. Jak zadbać o zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych w tym czasie dla dobra dziecka i rodziny? Na to pytanie odpowiemy podczas webinarów

  Czytaj więcej - Domowe Zasady Ekranowe na wakacje [WEBINARIUM]
 • Znamy wyniki badania o zdalnym nauczaniu

  AktualnościInne programy

  Publikujemy wstępne wyniki badania o zdalnym nauczaniu w czasie epidemii, które zapowiadaliśmy. Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice podsumowują w nim całe dwa miesiące tego nowego doświadczenia w edukacji. Zobaczcie, jak to wszystko się udało, czego się nauczyli i jak się czują po tym wszystkim. A pełny raport z pogłębionymi wnioskami już po wakacjach.

  Czytaj więcej - Znamy wyniki badania o zdalnym nauczaniu
 • Stworzyliśmy Makerspace’y – 5 Pracowni Orange otrzymało drukarki 3D, plotery laserowe lub pracownie elektroniczne

  AktualnościPracownie Orange

  Przeniesienie doświadczeń FabLabów do mniejszych miejscowości i umożliwienie organizacji warsztatów z użyciem najnowszych technologii DIY (z ang. do-it-yourself, zrób to sam), to najważniejsze cele projektu Makerspace’ów

  Czytaj więcej - Stworzyliśmy Makerspace’y – 5 Pracowni Orange otrzymało drukarki 3D, plotery laserowe lub pracownie elektroniczne
 • Dyrektorzy do zadań specjalnych – czy polskie szkoły poradziły sobie z wyzwaniem zdalnej edukacji?

  AktualnościLekcja Enter

  85% dyrektorek i dyrektorów deklaruje możliwość prowadzenia zdalnej edukacji, w 74% szkół zadeklarowało możliwość zdalnej realizacji dotychczasowego rozkładu zajęć, a 58% szkół zdecydowało się wprowadzić wspólne narzędzia do pracy zdalnej.

  Czytaj więcej - Dyrektorzy do zadań specjalnych – czy polskie szkoły poradziły sobie z wyzwaniem zdalnej edukacji?
 • Pomagajmy Gigabajtami dzieciom z domów dziecka!

  AktualnościAktualności Fundacji

  Jesteś klientem Orange? W drugiej edycji naszej akcji Pomagajmy Gigabajtami możesz przekazać swoje niewykorzystane gigabajty, a my zamienimy je na tablety dla dzieci z domów dziecka na Śląsku.

  Czytaj więcej - Pomagajmy Gigabajtami dzieciom z domów dziecka!
 • Jak korzystać z ekranów w czasie pandemii? [WEBINARY]

  Aktualności Fundacji

  Korzystanie z tabletu, smartfona, konsoli czy komputera to w czasie izolacji dla wielu dzieci sposób na wykorzystanie czasu, naukę czy na spotkania ze znajomymi. Ekranów jest w naszym życiu coraz więcej, a czas pandemii dodatkowo sprzyja korzystaniu z nich.

  Czytaj więcej - Jak korzystać z ekranów w czasie pandemii? [WEBINARY]
 • Zbadamy, jak przebiegło zdalne nauczanie

  AktualnościAktualności Fundacji

  Jak uczniowie, rodzice i nauczyciele przystosowali się do zdalnego nauczania w czasie epidemii koronawirusa? Co szkoła może wynieść z tego doświadczenia na przyszłość? Na te pytania odpowie badanie, które realizujemy wspólnie z Polskim Towarzystwem Edukacji Medialnej i Fundacją Dbam o Mój Zasięg. Pierwsze wyniki pokażemy w czerwcu, a pełny raport na jesieni.

  Czytaj więcej - Zbadamy, jak przebiegło zdalne nauczanie
 • Nasi wolontariusze w czasie epidemii

  AktualnościWolontariat

  Nasz wolontariat to głównie działania „w terenie”. Wolontariusze z Orange są zwykle blisko ludzi – prowadzą zajęcia w szkołach, remontują placówki pomocowe, organizują inicjatywy dla dzieci w trudnej sytuacji. Jak robić to wszystko w czasie epidemii? Nie da się! Ale czy nasi wolontariusze siedzą z założonymi rękami? Nie! Przyłączyli się do walki z koronawirusem.

  Czytaj więcej - Nasi wolontariusze w czasie epidemii