Wyróżnienie od NASK dla Fundacji Orange - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Wyróżnienie od NASK dla Fundacji Orange

Nasza Fundacja otrzymała wyróżnienie od NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy) za wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Przyznano je w ramach obchodów #30latNASK, To dla nas ważne docenienie naszych działań.
Dziękujemy.

11 stycznia na uroczystej Gali w Warszawie nasza Fundacja otrzymała wyróżnienie specjalne od NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy). Doceniono nasze działania związane ze wspieraniem rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Wyróżnienie to przyznano nam w ramach obchodów jubileuszu 30lecia tej instytucji. Na gali wręczono też nagrodę im prof. Tomasza Hofmokla dr Monice Sajkowskiej, Prezesce Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która jest strategicznym partnerem wielu naszych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Radość jest więc dla nas podwójna.

NASK jest państwowym instytutem badawczym zajmującym się kwestiami cyberbezpieczeństwa, współtworząc m.in. zaplecze analityczne oraz badawczo-rozwoje dla krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, prowadzi działalność badawczo-rozwojową i liczne projekty edukacyjne związane z profilaktyką zagrożeń w sieci (m.in. wydaje raport Nastolatki 3.0, który jest dla nas i dla wielu osób pracujących na rzecz dzieci cennym źródłem wiedzy i informacji). Jest jednostką nadzorowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Wyróżnienie od takiej instytucji to cenne potwierdzenie wagi naszych działań edukacyjnych, które wspierają szczególnie dzieci i młodzież w odpowiedzialnym poruszaniu się w środowisku cyfrowym. Staramy się, aby nasze inicjatywy przynosiły wymierne cele i jak najlepiej służyły edukacji, której tak bardzo potrzeba w świecie pełnym nowych wyzwań powodowanych rozwojem cyfrowym.