Wolontariusz – to brzmi dumnie - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Wolontariusz – to brzmi dumnie

To już tradycja, że w okolicach Dnia Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia, wręczamy wyróżnienia „Razem dla innych”. Otrzymują je wybrani społecznicy z naszej firmy, których kandydatury zgłaszają koledzy i koleżanki z pracy. To małe święto dla naszej fundacji, która od lat opiekuje się wolontariatem oraz wielkie święto empatii i wrażliwości, przez niektórych nazywanych kompetencjami przyszłości.

Tego, co robią wolontariusze fundacji, na co dzień pracownicy Orange, nie sposób wymienić jednym tchem. Każdy człowiek to osobna, fascynująca historia. Kończący się rok napisał ich niemało. Wiele z nich wiąże się z wojną w Ukrainie i wywołanym przez nią kryzysem humanitarnym, bo w działania na rzecz naszych sąsiadów zaangażowało się ponad tysiąc osób. Na tym nie koniec, bo dobro przecież się pomnaża.

Co jeszcze robią wolontariusze? Prowadzą dla najmłodszych zajęcia o bezpiecznym internecie, wspierają dzieci z domów dziecka, aranżują spotkania z Mikołajem tam, gdzie sam Święty mógłby nie trafić, remontują, organizują… i wiele, wiele innych. Co ważne – mobilizują do działania swoje zespoły, kolegów i koleżanki z pracy, wymyślają projekty, działają lokalnie. Ich niesamowita energia udziela się innym i napędza nasz wolontariat.

Dla kogo jest wyróżnienie „Razem dla innych”?

Wolontariat pracowniczy w Orange jest jednym z najliczniejszych wśród firm w Polsce i rozwija się mimo pandemii i niejako na przekór kryzysom naszych czasów. Rocznie w działania angażuje się ok. 3 tysiące osób, a wybór 10 spośród tych zgłoszonych w ramach kandydatur zawsze jest ogromnym wyzwaniem i odpowiedzialnością – przecież każde społeczne działanie jest ważne, potrzebne i trudne do porównania z innymi.

Jedno jest pewne, w niełatwych czasach jeszcze bardziej potrzeba wrażliwości i empatii – to kompetencje przyszłości. Przyszłości, ale potrzebne już dziś.

Na pewno mają je nasi wyróżnieni:

Sylwia Barczewska
Katarzyna Barys
Marta Brzoza
Agnieszka Kalaczyńska
Ewa Kuskowska
Marek Orłowski
Beata Sienkiewicz Bartoszek
Paweł Skowron
Karolina Szynalik
Mateusz Warzecha

Wierzymy, że ich energia niesie się w świat i czyni go lepszym!

PS. Tak jak wspominaliśmy, za nami wyjątkowy rok. Rok, który sprawdził, czy potrafimy bezinteresownie pomagać. Na pewno potrafią to nasi wolontariusze, którzy w wyjątkowy sposób zaangażowali się w działania na rzecz broniącej się przed agresją Ukrainy. Jeśli chcecie zobaczyć, jak pięknie można dzielić się czasem, energią i dobrym sercem, koniecznie zajrzyjcie do naszej publikacji.
Dzięki niej poznacie wiele wspaniałych historii o pomaganiu. Jest się czym i kim inspirować!