W dniu kobiet poznajcie naprawdę wyjątkowe kobiety - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

W dniu kobiet poznajcie naprawdę wyjątkowe kobiety

Kwiatki, czekoladki i życzenia – tak zwykle wygląda dzień kobiet. My chcemy jednak, żebyście właśnie dzisiaj poznali i poznały kilka z dwunastu absolutnie wyjątkowych kobiet. Kobiet, które pokazują niesamowitą siłę, odwagę, kreatywność i otwartość na zmiany. Oto iTech Woman!
iTech Woman!

Tablica interaktywna do nauki pisania i liczenia, lampa antydepresyjna, portal żywieniowy dla rodziców i wiele innych – takimi projektami zakończy się iTech Woman! – projekt organizowany przez Stowarzyszenie FabLab Gdańsk oraz Fundację Orange. Uczestniczy w nim dwanaście kobiet, które w momencie aplikowania były w trudnej sytuacji zawodowej i chciały coś zmienić. Część straciła pracę na skutek pandemii, część chciała wrócić na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dzieci, część była w trudnej sytuacji ze względu na stan zdrowia.

W ramach projektu miały ponad 130 godzin warsztatów – uczyły się m.in. programowania w Pythonie i budowania stron www, modelowania i druku 3D, programowania elektroniki czy obsługi plotera laserowego i CNC. Poza tym rozwinęły umiejętności miękkie, prezentację produktu, a teraz realizują swoje własne pomysły na produkt.

Koniecznie obejrzyjcie ten film i poznajcie kilka z tych fantastycznych dziewczyn:

Są naprawdę wyjątkowe, prawda?

W najbliższych dniach na naszym Facebooku pokażemy Wam portrety sześciu z nich – koniecznie śledźcie nasz kanał, bo – słowo honoru! – każda z nich ma niesamowite rzeczy do opowiedzenia.