#SuperKoderzy w FabLabie - Fundacja Orange

#SuperKoderzy w FabLabie

Za nami warsztaty dla grupy nauczycieli, którzy zwyciężyli w konkursie dla #SuperKoderów.

• Nagrodą była możliwość własnoręcznego stworzenia wymyślonej przez siebie pomocy edukacyjnej w FabLabie. Aby przekuć pomysły w gotowe przedmioty, nauczyciele użyli sklejki, filcu i innych materiałów. Skorzystali z drukarek 3d, plotera laserowego czy frezarki CNC. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez wsparcia mentorów ze Stowarzyszenia Robisz.to.

Co powstało w czasie pracowitego weekendu? Pomoce edukacyjne, które posłużą dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  Są to m.in. plansze i elementy do nauki programowania w Minecrafcie, specjalny zestaw figurek do nauki podstaw matematyki i przyrody czy drewnianą planszę wprowadzającą w naukę programowania.

Gratulujemy kreatywnym nauczycielom!

Fot. Alicja Szulc