Raport EU Kids online dostępny - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Raport EU Kids online dostępny

Publikujemy pełen raport z badań, których jesteśmy partnerem. Zostały przeprowadzone przez zespół pod kierownictwem prof. Jacka Pyżalskiego.
 

Jak nastolatki korzystają z internetu? Ile czasu poświęcają na aktywności online? Jakie mają umiejętności, czy czują się w sieci bezpiecznie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w obszernym raporcie EU Kids online 2018 Polska.

Jest podsumowaniem badań przeprowadzonych w 2018 roku na reprezentatywnej grupie dzieci i młodzieży w wieku 9-17 lat, 1249 uczniach z 90 szkół. Kwestionariusz był wspólny dla wszystkich europejskich krajów biorących udział w badaniach. Polska część badań została zrealizowana przez zespół pod kierunkiem prof. Uniwersytetu Adama Mickiewicza dr hab. Jacka Pyżalskiego wraz z mgr Aldoną Zdrodowską (Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy), dr Katarzyną Abramczuk (OPI PIB) oraz dr. Łukaszem Tomczykiem (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie) w partnerstwie z Fundacją Orange. Jest to druga edycja EU Kids online w Polsce, pierwszą przeprowadzono w 2010.