Nagroda #HelloWomen 2023. Wspieramy kobiety w ich rozwoju. - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Nagroda #HelloWomen 2023. Wspieramy kobiety w ich rozwoju.

Nasza Fundacja otrzymała nagrodę #HelloWomen 2023 od francuskiej Fondation Orange za wspieranie kobiet w rozwoju, aby mogły wzmacniać swoje umiejętności. Doceniono m.in. projekt #MakerWoman, który prowadzimy ze Stowarzyszeniem Robisz.to w FabLab powered by Orange oraz działania na rzecz kobiet z Ukrainy i ich dzieci.

#MakerWoman to projekt dla kobiet, które chcą zdobyć nowe umiejętności techniczne oraz cyfrowe, umocnić swoją pozycję na rynku pracy w branży wytwórczej i kreatywnej lub postawić w niej swoje pierwsze kroki. Wyróżniono także nasze działania na rzecz kobiet z Ukrainy i ich dzieci. W 2022 r. w wolontariusze Fundacji Orange skoncentrowali się na pomocy osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Podjęli takie działania, dzięki którym osoby, które znalazły w Polsce schronienie przed wojną, mogły stać się częścią społeczności, do których trafiły. W ramach projektów zostały sfinansowane: kursy i warsztaty dla mam z Ukrainy (szycia, księgowości), aby mogły znaleźć w Polsce pracę, kursy nauki języka polskiego, wszelkiego rodzaju warsztaty i inicjatywy.

Fundacja Orange wspierała także ukraińskie dzieci i młodzież. Najważniejszą inicjatywą są (nadal kontynuowane) dyżury w telefonie zaufania 116 111, pod którym młode osoby z Ukrainy przebywające w Polsce mogą bezpłatnie porozmawiać o wszystkim, co je niepokoi i martwi. Dyżury prowadzone są w języku ukraińskim i rosyjskim przez psycholożki z Ukrainy. Inicjatywa realizowana jest z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Fundacja przeprowadziła także inne działania. Wsparła działanie szkoły online, aby dzieci uczyły się w ukraińskim systemie nauczania. Umożliwiła naukę języka polskiego we współpracy z Ukraińskim Domem w Warszawie. Zorganizowała webinary na temat wojny.

Bardzo cieszymy się z otrzymanej nagrody. Nasza praca to także nieustanna troska o innych oraz wiara w to, że razem możemy zmieniać choć skrawek świata na lepsze. Chcemy dalej rozwijać się i inspirować innych naszymi dobrymi praktykami.