Europejski Tydzień Kodowania - weź udział razem z nami - Aktualności - Fundacja Orange

Europejski Tydzień Kodowania - weź udział razem z nami

Jak co roku, zachęcamy do wielkiego święta kodowania. Zorganizuj w dniach 5-20 października swoje wydarzenie i dołącz do międzynarodowej sieci.
Grafika przedstawijąca pomarańczową cyfrę 1 z pomarańczowym serduszkiem nad nią
CodeWeek 2019. My bierzemy udział, a Ty? Inicjatywa jest międzynarodowym świętem kodowania. W Polsce organizuje ją Ministerstwo Cyfryzacji. Poszczególne kraje starają się prześcignąć inne w liczbie wydarzeń związanych z programowaniem. I Ty możesz zorganizować np. zajęcia ze Scratchem czy zajęcia z elektroniki. Lub każde inne wydarzenie, które wpisuje się w temat kodowania.
Co mogę zrobić?
1. Zabawa musi być związana z programowaniem. Możesz zgłosić lekcję, warsztaty,  a nawet nieformalne spotkanie. 2. Ważne, żeby inicjatywa była zgłoszona na stronie https://codeweek.eu/events. W ten sposób trafi na europejską mapę wydarzeń. 3. Zaproś innych: zachęć znajomych, pozostałe klasy z Twojej szkoły, osoby z lokalnej świeticy. 4. Gdzie zorganizować wydarzenie? Tutaj masz pełne pole do popisu: możesz wykorzystać szkołę, ośrodek kultury, park, bibliotekę, a nawet... swoje mieszkanie. 5. Pochwal się, inspiruj innych do działania. Użyj do tego wszystkich dostępnych kanałów: serwisów społecznościowych, stron, a może nawet lokalnych mediów? Nie zapomnij o oznaczeniu #CodeWeek2019 6. Jeśli szukasz inspiracji, możesz wykorzystać scenariusze zajęć #SuperKoderów lub pomysły zaprezentowane na www.koduj.gov.pl Pokażmy wspólnie, że nauka kodowania zaczyna się od dobrej zabawy!

Fundacja Orange uczy programowania

Jesteśmy wielki fanami nauki kodowania. Już 490 szkół dołączyło do #SuperKoderów - programu, w ramach którego kodowanie pojawia się nie tylko na informatyce, ale także na wielu innych przedmiotach w klasach 4-8. Składanie robotów, programowanie muzyki, kodowanie na historii czy języku angielskim - to tylko niektóre elementy naszych zajęć. Jesteśmy przekonani, że nauczyciele #SuperKoderów mogą wzbogacić tegoroczny CodeWeek o świetne wydarzenia. Do kodowania zachęcamy także najmłodszych uczniów z klas 1-3. Ostatnia część MegaMisji to właśnie pierwsze kroki w kodowaniu. Uczniowie korzystają m.in. ze ScrachJr, by potem przesiąść się na inne aplikacje. Więcej o programowaniu dla dzieci przeczytasz w artykule - https://fundacja.orange.pl/blog/wpis/programowanie-dla-dzieci.
Polecamy!