Jak chronić wizerunek młodych ludzi w internecie?

Jak chronić wizerunek młodych ludzi? Gotowe materiały

Dla instytucji i organizacji działających na rzecz dzieci

Zdjęcia i filmy z udziałem dzieci często wykorzystywane są w działalności placówek oświatowych, klubów sportowych i NGO-sów. I chociaż zazwyczaj stoją za tym dobre intencje, warto zapytać - czy jest to konieczne?

W przygotowaniu odpowiednich regulacji pomogą poniższe materiały. Przy wsparciu naszej fundacji i Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa przygotowała je Aleksandra Rodzewicz - ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych, wieloletnia dyrektorka poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Gotowe prezentacje mogą być wykorzystane podczas spotkań z osobami pracującym z dziećmi i młodzieżą. Zawierają rozwiązania, pomysły i argumenty. Bazą do ich powstania jest Poradnik „Wizerunek dziecka w internecie. Publikować czy nie?” przygotowany z Urzędem Ochrony Danych Osobowych.

Potrzebujesz więcej informacji? Sprawdź poradnik „Wizerunek dziecka w internecie. Publikować czy nie?”

Przeczytaj materiał