Patotreści w internecie - raport o problemie - Fundacja Orange

Patotreści w internecie - raport o problemie

Patotreści w internecie

Wraz z nowymi, często fascynującymi formami udostępniania treści pojawiają się nowe wyzwania i nowe problemy. Taka właśnie jest geneza patotreści – zjawiska, które uznajemy za szczególnie niebezpieczne. Z jednej bowiem strony kontakt z wulgarnymi, patologicznymi, pełnymi przemocy treściami może przestraszać, zniesmaczać, odczulać na krzywdę ludzką, promować szkodliwe postawy społeczne. Z drugiej, w dobie kiedy dla młodych ludzi popularność w sieci jest ważną wartością, często marzeniem i celem, funkcjonowanie patologicznych nadawców, wraz z ich popularnością i doniesieniami o wysokich zarobkach może zachęcać do takiej formy aktywności lub co najmniej przysłaniać alternatywne, wartościowe i konstruktywne formy twórczości online.

Raport został stworzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. Partnerem raportu jest Orange Polska.

Patotreści w internecie
- raport o problemie