Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online (edycja 2019) - Fundacja Orange

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online (edycja 2019)

Kompendium wiedzy dla rodziców i osób pracujących z dziećmi młodzieżą dotyczące aktualnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci online. Edycja 2019. Poznaj wyzwania, zagrożenia w sieci, a także sposoby ich przeciwdziałania.

Materiał zawiera:

• przegląd najnowszych badań
  • opis zjawisk typu cyberprzemoc, nadużywanie internetu, niebiezpieczne treści, uwodzenie dzieci w internecie,
  • zagrożenia dla prywatności, zagrożenia informacyjne i technologiczne
  • propozycje rozwiązań systemowych w profilaktyce oraz interwencji, w tym opis czynników chroniących przed ryzykami
  • procedury przeciwdziałania oraz reagowania na problemy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie
  • przegląd dostępnych materiałów edukacyjnych.

Broszura autorstwa Anny Rywczyńskiej i Szymona Wójcika powstała w ramach programu SaferInternet, który w Polsce realizują: NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Jesteśmy partnerem tego wydania.