O nas - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

O nas

O nas

 • Fundacja Orange

  Fundacja Orange działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży.

  Uczymy młodych, jak używać technologii mądrze i kreatywnie, aby mogli w pełni rozwijać swój potencjał i kompetencje niezbędne w przyszłości. Z nami poznają zasady bezpiecznego internetu, podstawy programowania, robotyki, sztucznej inteligencji i druku 3d.

  W rozwoju umiejętności cyfrowych wspieramy też nauczycieli i rodziców. A w nasze działania włączają się pracownicy Orange jako wolontariusze.

  Fundacja została powołana w 2005 roku przez Orange Polska S. A. do realizacji celów społecznie użytecznych. Za swoje inicjatywy otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia.

 • Nasza misja

  Nowe technologie i Internet stały się nieodłączną częścią świata, a ich szybki rozwój wyraźnie oddziałuje na społeczeństwo. Dostęp do nich to pierwszy ważny krok w cyfryzacji, ale ważne jest także odpowiedzialne korzystanie z nich.

  Fundacja Orange troszczy się o przyszłość dzieci w cyfrowym świecie.

  Warto już dziś przygotować młodych na wyzwania jutra. Pomóc im używać technologii w sposób zrównoważony i twórczy. Tak, aby służyły ich rozwojowi, wyzwalały ich energię i kreatywność.

 • Jak działamy?

  Prowadzimy darmowe projekty edukacyjne dla szkół: MegaMisja dla klas 1-3, #SuperKoderzy dla klas 4-8. Do prowadzenia nowoczesnych zajęć z dziećmi przygotowujemy nauczycieli i edukatorów. Tworzymy scenariusze zajęć i poradniki.

  Założyliśmy 100 multimedialnych Pracowni Orange dla mieszkańców małych miast i wsi. Współtworzymy FabLab powered by Orange, gdzie można samodzielnie wykonać przedmioty, zdobywając nowe umiejętności. Prowadzimy jeden z największych wolontariatów pracowniczych w Polsce.

  Nasze inicjatywy oparte są na wynikach badań i konsultacjach z ekspertami.