Wracają Poranki z #SuperKoderami!  - Dla mediów - Fundacja Orange

Wracają Poranki z #SuperKoderami!

Już w najbliższy poniedziałek rusza kolejny cykl darmowych webinariów Fundacji Orange dla dzieci z klas 4-6, podczas których będą mogły uczyć się programowania, tworząc własne interaktywne mapy, rysujące rakiety czy aplikacje do nauki języków obcych. To próbka szerszego programu, który toczy się w ciągu roku szkolnego.

Czas #zostanwdomu może być wykorzystany w sposób wartościowy. Udowodniła to pierwsza edycja Poranków z #SuperKoderami zorganizowana przez Fundację Orange. W czasie tych spotkań online dzieci uczyły się  m.in. tworzenia własnych gier platformowych, animacji czy interaktywnych kartek. Dlatego Fundacja Orange przygotowała kolejny cykl Poranków, podczas których najmłodsi będą mogli tworzyć własne aplikacje, uczyć się programowania i wartościowo spędzać czas w domu.

Terminy i tematy najbliższych Poranków:

• 27 kwietnia,  godz. 11:00-12:00 – Zrób sobie Google, czyli jak stworzyć popularne Google Doodle
  • 4 maja,  godz. 11:00-12:00 – Interaktywna mapa Polski w Scratchu
  • 11 maja,  godz. 11:00-12:00 – Rysujące rakiety, czyli jak wykorzystać scratchowy pisak do nauki i zabawy?
  • 18 maja godz. 11:00-12:00 – Uczymy się np. hiszpańskiego ze Scratchem, czyli jak zrobić prostą aplikację do nauki języków
  • 25 maja, godz. 11:00-12:00 – Arkanoid – kolega Pacmana, a my zrobimy to w Scratchu.
  • 1 czerwca, godz. 11:00-12:00 – Jak zrobić muzyczny projekt w Scratchu? Wydobywamy potencjał funkcji dotyczących dźwięku

Wszystkie webinaria poprowadzą nauczyciele #SuperKoderów – Joanna Apanasewicz oraz Jacek Ścibor.

Jak dołączyć do Poranków z #SuperKoderami?

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy być przed komputerem w poniedziałki chwilę przed godziną 11.00 i dołączyć do webinarium, podając nick i adres email. Udział w webinarium nie wymaga instalowania żadnej dodatkowej aplikacji, jednak aby zadbać o pełną stabilność i mieć pewność, że wszystko będzie działać bez zarzutu, można zainstalować wcześniej wersję do pracy offline, do pobrania tutaj.

Z założenia zajęcia są pomyślane jako propozycja dla dzieci, bez konieczności angażowania rodziców. W zależności od poziomu technicznego dzieci, potrzebna może być pomoc w dołączeniu do webinarium. W jego trakcie młodzi uczestnicy mogą też konsultować się i sami zadawać pytania na czacie.

Nagrania webinarów będą dostępne na kanale Fundacji Orange na YouTube.

Poranki z #SuperKoderami to jedna z inicjatyw upowszechniających cyfrową edukację, prowadzonych w szkołach w całym kraju przez Fundację Orange. Do 15 maja trwa rekrutacja dla szkół do programów Fundacji –  MegaMisji (dla najmłodszych uczniów) i #SuperKoderów (dla klas 4-8), w których dzieci nauczą się zdrowych nawyków cyfrowych i podstaw programowania.