Kultura młodych w obiektywie - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Kultura młodych w obiektywie

Dziś odbyła się uroczysta inauguracja wystawy fotografii z projektów III edycji Akademii Orange. Zdjęcia opowiadają o tym, jak młodzi uczestnicy programu rozwijali swoje pasje, odkrywali talenty, a także zmieniali życie swoich społeczności. Wystawę można oglądać do 8 października w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 32.

Dokumentując działania młodych twórców, fotografowie przejechali blisko 20 000 kilometrów. Za pomocą obrazów opowiadają o tym, jak dzieci i młodzież z różnych zakątków Polski stają się twórcami kultury.  Fotografie są także obrazem prywatnych historii – o tym, jak uczestnicy projektów zyskują możliwość wyrażania siebie i świadomość, że posiadają wszelkie niezbędne narzędzia, by samodzielnie tworzyć i zarażać swoją pasją innych. Poprzez udział w projektach Akademii Orange, nabywają też konkretnych kompetencji i powoli stają się reżyserami, grafikami lub muzykami.

Wystawa przy Krakowskim Przedmieściu to nie tylko fotografie: sposób ich prezentacji umożliwia interaktywne odkrywanie Akademii Orange – każdy widz może znaleźć swoją ścieżkę poznawania historii młodych twórców i obracać zdjęcia na specjalnych „liczydłach”. Serdecznie zapraszamy do przekonania się na własne oczy, jak powstaje młoda kultura.

Akademia Orange ma formułę otwartego konkursu grantowego dla NGO, instytucji kultury i oświaty, które realizują projekty nowoczesnej edukacji kulturalnej w pracy z dziećmi i młodzieżą. Fundacja Orange wspiera i inspiruje te organizacje w wykorzystaniu nowatorskich narzędzi i metod nauczania, by umożliwić im odkrywanie wspólnie z młodymi ludźmi nowych sposobów na nowoczesną edukację kulturalną.

Celem Akademii Orange jest wprowadzenie dzieci i młodzież w świat kultury w niekonwencjonalny sposób, przy użyciu nowych mediów. Pod okiem animatorów młodzi ludzie odkrywają własne możliwości potrzebne do tego, by stać się świadomymi odbiorcami i twórcami kultury.
W Akademii Orange promujemy dobre praktyki: wszystkie materiały i gotowe do wdrożenia scenariusze zajęć trafiają na portal www.akademiaorange.pl na licencji Creative Commons – Uznanie Autorstwa 3.0 Polska. Z tej ogromnej bazy wiedzę i inspirację mogą czerpać wszyscy, zarówno doświadczeni animatorzy, jak i rozpoczynający przygodę z animacją kultury. Każda edycja Akademii Orange to ponad 40 zrealizowanych projektów angażujących blisko 5 tys. młodych uczestników.

Więcej informacji:

Daria Drabik
Koordynator komunikacji i wydarzeń specjalnych
+48 508 192 217; daria.drabik@orange.com

wystawa AO.pdf