Fundacja Orange laureatem konkursu Dobroczyńca Roku 2012 - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Fundacja Orange laureatem konkursu Dobroczyńca Roku 2012

Kapituła XVI edycji konkursu Dobroczyńca Roku 2012 uhonorowała Fundację Orange za współpracę z innymi organizacjami w działaniach na rzecz dzieci z wadą słuchu. Wśród laureatów znalazł się także program wolontariatu pracowniczego w Orange Polska. W obu kategoriach zwycięzców wybierali Internauci.

Podczas uroczystej Gali Konkursu Dobroczyńca Roku 2012, która odbyła się 20 maja b.r. w Warszawie, przyznano najbardziej prestiżowe wyróżnienia za działalność społeczną firm w Polsce.
Wśród laureatów znalazła się Fundacja Orange uhonorowana za wzorową współpracę z innymi organizacjami w prowadzeniu programu rehabilitacji dzieci z wadą słuchu - Dźwięki Marzeń.
"

Wiele doświadczeń naszej fundacji pokazuje, że razem można więcej. W dobrej współpracy partnerzy uzupełniają wzajemnie swoje zasoby, co pozwala na bardziej komplementarne i skuteczne działania. W realizacji programu Dźwięki Marzeń współdziałamy z ponad 30-toma placówkami. Dzięki temu docieramy ze wsparciem do 300 niesłyszących dzieci z małych miast i wsi rocznie" - powiedziała Jadwiga Czartoryska, Prezes Fundacji Orange.

Fundacja zapewnia dzieciom terapię słuchu i mowy, która prowadzona jest w ich domach pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Ponadto, wyposaża banki aparatów słuchowych, w których
bezpłatnie wypożyczane są odpowiednie urządzenia stymulujące słuch. Do konkursu Dobroczyńca Roku 2012 Fundacja Orange została zgłoszona przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie ? jednego z partnerów programu Dźwięki Marzeń.

Podczas uroczystej Gali nagrodę odebrał także Orange Polska w kategorii "Program wolontariatu pracowniczego". Kapituła oraz głosujący internauci docenili strategiczne podejście firmy w realizacji programu oraz szeroki wachlarz dobroczynnych inicjatyw, w które włączają się pracownicy. Każdego roku wolontaryjnie działa ponad 2100 osób z firmy ? każda z nich średnio kilka razy w roku - wspierają działania Fundacji Orange oraz prowadzą projekty lokalne według swoich pomysłów. Do końca 2012 roku wolontariusze przeprowadzili zajęcia o bezpiecznym korzystaniu z Internetu dla ponad 11,5 tys. dzieci w całej Polsce, wyremontowali 100 Bajkowych Kącików - świetlic dla dzieci w szpitalach i przeprowadzili ponad 250 inicjatyw dla lokalnych społeczności.
Ogólnopolski konkurs o tytuł "Dobroczyńca Roku" organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce od 1997 roku. To największy i najdłużej działający w Polsce konkurs nagradzający i promujący społeczne zaangażowanie przedsiębiorstw.

2013_05_21 Fundacja Orange laureatem konkursu Dobroczyca Roku 2012 PL.pdf