Edukacyjna Wyspa dla małych pacjentów. - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Edukacyjna Wyspa dla małych pacjentów.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu działa już nowoczesne stanowisko edukacyjne dla dzieci. To prezent od Fundacji Orange, która wdrożyła projekt w 20 szpitalach w całej Polsce, aby mali pacjenci mogli spędzać czas na mądrej zabawie.

Edukacyjna Wyspa Orange to sprzęt komputerowy z ekranem dotykowym, wyposażony w programy, gry edukacyjne, bajki do słuchania (audiobooki) oraz materiały multimedialne, które stymulują wszechstronny rozwój dziecka. "Dzieci uczą się w każdej sytuacji i każdym miejscu, także podczas pobytu w szpitalu. Postanowiliśmy stworzyć im do tego odpowiednie warunki i idąc z duchem czasu wprowadzić na oddziały dziecięce multimedialne narzędzia edukacyjne" - mówi Jadwiga Czartoryska, Prezes Fundacji.

Edukacyjne Wyspy Orange ćwiczą pamięć, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie oraz pobudzają wyobraźnię. W zależności od możliwości danej placówki, stanowiska mogą być także podłączone do Internetu. Dzięki temu, mali pacjenci będą mieli szansę w bezpieczny sposób korzystać z sieci, a także kontaktować się z rodziną czy kolegami poprzez komunikatory

Fundacja Orange chce w ten sposób zapewnić dzieciom możliwość edukacyjnych zajęć podczas pobytu w szpitalu, wypełnić ciekawie czas między zabiegami i pozwolić małym pacjentom oderwać się od nudy. Warto, aby pomyślały choć na chwilę o czymś innym niż o chorobie, a pobyt w szpitalu zapamiętały jako przyjazny. Tym bardziej, że znajdują się z dala od domu, szkoły, przedszkola i swoich przyjaciół.

Nowy projekt Fundacji uruchomiony został także na OddzialePulmunologii i Alergologii Szpitala im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Tam, gdzie przygotowany został Bajkowy Kącik dla dzieci - również przy wsparciu Fundacji i jej wolontariuszy. W nowej, kolorowej i dobrze wyposażonej świetlicy dzieci mogą spędzać czas na nauce i zabawie, a przyjazna przestrzeń daje większe poczucie bezpieczeństwa.

Edukacyjne Wyspy Orange są kontynuacją i jednocześnie bardziej nowoczesną odsłoną programu Telefon do mamy.Ambasadorem projektu jest aktorka Katarzyna Figura. Nowoczesne stanowiska multimedialne zostały uruchomione przez Fundację w 20 oddziałach szpitalnych w całej Polsce. W miarę rozwoju programu, kolejne będą sukcesywnie instalowane w następnych placówkach. Patronem medialnym projektu Edukacyjne Wyspy Orange jest magazyn "Przedszkolak", pismo przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku od 3 do 6 lat należące do portfolio wydawnictwa Edipresse Polska.

2012_12 Fundacja Orange_edukacyjna wyspa orange_Wrocław.pdf