Razem w cyfrowym świecie! Rusza nabór do MegaMisji i #SuperKoderów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Razem w cyfrowym świecie! Rusza nabór do MegaMisji i #SuperKoderów

Do 16 maja możecie zgłaszać szkoły do naszych programów edukacyjnych – MegaMisji i #SuperKoderów. Dzięki nim dzieci i młodzież mogą rozwijać kompetencje cyfrowe i mądrze odkrywać wirtualny świat.

Już ponad 2 tysiące szkół i blisko 56 000 uczniów wzięło udział w MegaMisji i #SuperKoderach i poprzez zabawę, refleksję i współpracę, w dużej mierze bez ekranów, poznało i lepiej zrozumiało cyfrowy świat.

Na czym polegają programy MegaMisja i #SuperKoderzy?

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji kierowany do uczniów klas 1-3.Podnosi kompetencje cyfrowe dzieci, takie jak krytyczne podejście do treści w sieci, netykieta, ochrona prywatności, zachowanie bezpieczeństwa, wartościowe spędzanie czasu przed ekranami czy dbanie o cyfrową równowagę. A wszystko to w formie angażującej zabawy, w której dzieci pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika.

#SuperKoderzy to lekcje wykorzystujące technologie w klasach 4 - 8 i przy okazji uczące podstaw programowania. Zajęcia #SuperKoderów odbywają się na takich przedmiotach jak historia, język polski, muzyka, matematyka, lekcje przyrody, czyj język obcy. Od września część scenariuszy w programie, będzie dostępna w języku ukraińskim.  

Jak zgłosić szkołę?

Wejdź na stronę naboru – www.fundacja.orange.pl/nabor-szkol, przeczytaj o naszych programach, a następnie wypełnij formularz zgłoszeniowy (link na stronie naboru) oraz złóż pracę zgłoszeniową do programów. Jeśli masz jakieś pytania możesz również przeczytać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (również na stronie naboru).

Czekamy na zgłoszenia szkół z całej Polski – niezależnie od tego, czy szkoła jest mała czy duża, czy jest w dużym mieście, czy na wsi – doświadczenie wielu lat prowadzenia programów pokazuje, że każdy nauczyciel i każda nauczycielka doskonale poradzi sobie z prowadzeniem programów!