Nowa misja dla przedszkoli - Fundacja Orange

Nowa misja dla przedszkoli

Dlaczego warto wzmacniać kompetencje społeczne dzieci w przedszkolu? Zachęcać je do refleksji nad tym, jak spędzają swój czas oraz jaką wartość mają relacje międzyludzkie? Naszym zdaniem, właśnie w ten sposób można budować zdrowe postawy i nawyki, które pomogą dzieciom zmierzyć się z wyznaniami, jakie spotkają w świecie pełnym technologiiZobaczcie, jak planujemy to robić w nowym programie MegaMisja dla Przedszkoli.

MegaMisja dla Przedszkoli to nasz nowy bezpłatny program edukacyjny dla dzieci w wieku 5–6 lat. Inspiracją dla MegaMisji dla Przedszkoli jest MegaMisja dla szkół.

Program wspiera najmłodsze dzieci w rozwoju społecznym i poznawczym – także w kontekście wyzwań świata cyfrowego.

Uczy m.in.:

• wyrażania swoich opinii,
  • rozumienia emocji,
  • współpracy,
  • refleksji nad tym, czym jest zaufanie,
  • sposobów docierania do wiarygodnych źródeł informacji.

To ważne podstawy do tego, aby funkcjonować w świecie napędzanym technologiami w sposób bezpieczny, zrównoważony i w oparciu o wartościowe relacje społeczne. Co ważne, podczas zajęć dzieci nie korzystają z technologii (smartfonów, tabletów itp.).

Program wspiera także nauczycielki i nauczycieli przedszkolnych oraz rodziców i opiekunów w edukacji dzieci.

Partnerem inicjatywy jest magazyn „Bliżej Przedszkola”.

Więcej informacji na stronie fundacja.orange.pl/przedszkola

Sprawdź, czego nauczą się dzieci w programie.