#BurzaMózgów - Fundacja Orange

#BurzaMózgów

E-learning o sztucznej inteligencji dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą

• Nabór zakończony
  • Kurs online
  • Scenariusze lekcji o AI
  • Zaświadczenie PDN

To nie przypadek, że media społecznościowe podsuwają nam treści dostosowane do naszych zainteresowań, a skrzynka e-mail rozpoznaje spam.

To sztuczna inteligencja. Jej zastosowań jest bardzo wiele i nie zawsze mamy świadomość, że działa w tle naszych aktywności. Bo AI to nie tylko Chat GPT...

Jak działa AI?

Odpowiedzi udzielamy w naszym kursie o sztucznej inteligencji dla nauczycielek i nauczycieli oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Dlaczego? Bo AI jest już częścią naszego życia i codziennych aktywności. Warto wiedzieć, jak działa i jak wpływa na młodszych i starszych.

W świecie, w którym zmian jest tak dużo i są tak częste, wiedza o tym, gdzie towarzyszy nam sztuczna inteligencja, jakie niesie szanse i zagrożenia - pozwala nam lepiej rozumieć świat. Chcemy wspierać nauczycielki i nauczycieli w zdobywaniu wiedzy, w refleksji i krytycznym podejściu do technologii i w rozmowach na ten temat z młodzieżą.

O projekcie

#BurzaMózgów to e-learning dla nauczycielek i nauczycieli ze szkół podstawowych, szczególnie klas 4-8. Program mogą realizować także inne osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą.

Nie jest to kurs o technologii, ale o zjawisku, jakim jest sztuczna inteligencja także w sensie społecznym i etycznym. Składa się z 12 bloków tematycznych, które można realizować we własnym tempie i miejscu. Uczestnikom i uczestnikom udostępniamy też gotowe scenariusze zajęć szkolnych o AI.

Kurs poszerza świadomość na temat mechanizmów, w których uczestniczymy, korzystając z internetu i różnych usług cyfrowych. Nauczycielki i nauczyciele biorący udział w projekcie, mają okazję stać się przewodnikami w temacie sztucznej inteligencji w swoim środowisku szkolnym i tłumaczyć uczniom zjawiska, których młodzi ludzie urodzeni w cyfrowym świecie często nie poddają refleksji.

Aby wziąć udział w #BurzyMózgów, nie trzeba mieć specjalistycznych umiejętności technologicznych i nie trzeba być informatykiem. Kurs mogą realizować nauczyciele i nauczycielki wszystkich przedmiotów, szczególnie ci, którzy rozmowy o technologii, bezpieczeństwie w internecie i higienie cyfrowej wplatają w swoje zajęcia przedmiotowe.

Zdobyte kompetencje są potwierdzone zaświadczeniem Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl, który jest partnerem kursu.

Zobacz, jak wygląda kurs #BurzaMózgów

Partner merytoryczny

Partnerem merytorycznym projektu jest LOFI Robot. Firma angażuje się w popularyzację edukacji robotycznej zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i nauczycieli i nauczycielek.

Partner

Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska