Orange dla bibliotek - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Orange dla bibliotek

biblioteki orange
 • biblioteki orange o programie

  O programie

  Dostęp do Internetu to dzisiaj dla wielu z nas rzecz oczywista. I taką też stał się dla polskich bibliotek  również tych z małych miast i wsi. Chcemy, aby zarówno najmłodsi, jak i najstarsi jak najczęściej do nich zaglądali i dzięki temu mieli szersze okno na świat.

  W ramach programu Orange dla Bibliotek w latach 20092015 wspieraliśmy biblioteki w przemianie w nowoczesne, wielofunkcyjne centra informacji, kultury i edukacji. Dotacje na internetyzację oraz działania edukacyjne sprawiły, że stały się one właśnie takimi miejscami dzięki czemu zyskały nowych użytkowników. W programie wzięło udział ponad 3300 placówek w całej Polsce.

 • Kursy w bibliotekach

  Każdego roku z bezpłatnego dostępu do Internetu w bibliotekach korzystało 5 mln użytkowników.

  We współpracy z wolontariuszami prowadziliśmy w bibliotekach kursy dla dzieci i dla seniorów stawiających pierwsze kroki w cyfrowym świecie  po to, aby Internet stał się ich sojusznikiem w codziennym życiu. Najmłodszych gości bibliotek uczyliśmy zasad bezpiecznego korzystania z sieci, a pracownikom dostarczaliśmy materiały edukacyjne do prowadzenia w swojej placówce zajęć na temat świadomego korzystania z Internetu.

  kursy w bibliotekach
 • kursy w bibliotekach 2

  Wspieraliśmy biblioteki w działaniach edukacyjno-społecznych z wykorzystaniem nowych mediów, dzięki czemu inicjują one projekty na rzecz społeczności lokalnej i włączają mieszkańców do wspólnych działań. Program realizowany był na podstawie porozumienia zawartego w 2009 roku pomiędzy Orange Polska, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji i Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.