Dźwięki marzeń - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Dźwięki marzeń

Dźwięki marzeń

 • O programie

  Dźwięki Marzeń to realizowany w latach 2005-2017 ogólnopolski program rehabilitacji małych dzieci z wadą słuchu. Dzięki udziałowi w nim ponad 3 tys. niesłyszących dzieci oraz ich rodzin skorzystało z profesjonalnej, całkowicie nieodpłatnej i prowadzonej w warunkach domowych, terapii słuchu i mowy.

  Zobacz materiały dla terapeutów:

  Zobacz materiały do pracy z dzieckiem - O programie
 • Nasi podopieczni

  W ramach projektu funkcjonowały Banki Aparatów Słuchowych, w których użyczano najmłodszym ich pierwsze aparaty słuchowe. Z myślą o niesłyszących maluchach organizowano także letnie turnusy rehabilitacyjne, zaś dla współpracujących z Fundacją Orange specjalistów - konferencje i szkolenia. Wszystko po to, by wspierać rozwój niesłyszących dzieci oraz dać im szansę na udział w życiu społecznym i dalszej edukacji: przedszkolnej i szkolnej. W roku 2017 z profesjonalnej terapii skorzystała ostatnia grupa 90 dzieci.

  Ambasadorką programu była Olga Bończyk, aktorka i piosenkarka, która wychowała się w rodzinie osób niesłyszących.

Multimedia

Ostatnio w Dźwięki Marzeń

 • Olga Bończyk Gwiazdą Dobroczynności

  Olga Bończyk, ambasadorka programu Dźwięki Marzeń, została Gwiazdą Dobroczynności. Nominowana przez naszą Fundację, zebrała największą liczbę głosów w plebiscycie internautów, którzy docenili jej charytatywne zaangażowanie na rzecz dzieci niesłyszących. Jesteśmy bardzo dumni!

  Czytaj więcej - Olga Bończyk Gwiazdą Dobroczynności
 • Głosujemy na Olgę Bończyk w Gwiazdach Dobroczynności

  Trwa plebiscyt Gwiazd Dobroczynności. Naszą kandydatką jest Olga Bończyk, aktorka, wokalistka, która wspiera dzieci niesłyszące w naszym programie Dźwięki Marzeń. Do końca listopada można oddawać głosy na www.gwiazdydobroczynnosci.pl

  Czytaj więcej - Głosujemy na Olgę Bończyk w Gwiazdach Dobroczynności
 • 225 dzieci w rehabilitacji domowej

  Od września przygodę z Fundacją rozpoczyna 30 nowych uczestników programu. Dwa razy w tygodniu w ich domu pojawi się specjalista, by prowadzić terapię słuchu i mowy oraz wspierać rodziców w rozwoju maleństwa. W nowym etapie trwającym do połowy grudnia Fundacja obejmuje bezpłatną opieka 225 dzieci z całej Polski. Wchodzi też w życie nowy regulamin programu, w którym nowym uczestnikiem może stać sie dziecko posiadające obustronny niedosłuch powyżej 70 dB.

  Czytaj więcej - 225 dzieci w rehabilitacji domowej