Bezpiecznie Tu i Tam - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Bezpiecznie Tu i Tam

Bezpiecznie Tu i Tam

bezpiecznie tu i tam baner
 • bezpiecznie tu i tam o programie

  O programie

  Korzystanie z Internetu i nowoczesnych technologii stało się codziennością. Dzięki globalnej sieci kontaktów, błyskawicznej wymianie myśli i nieograniczonym źródłom informacji możemy wzbogacać naszą wiedzę i korzystać z zupełnie nowych możliwości. Świat wirtualny  tak jak ten rzeczywisty  nie jest pozbawiony wad. Zwłaszcza najmłodsi powinni być odpowiednio przygotowani, aby bezpiecznie w nim funkcjonować. Jak pokazują badania, choć dzieci i młodzież sprawnie korzystają z Internetu i technologii, nie oznacza to, że są świadomymi i bezpiecznymi "cyfrowymi tubylcami".

 • Kto jest odbiorcą?

  Przygotowanie najmłodszych do odpowiedzialnego korzystania z Internetu i nowych mediów jest niezmiernie ważne. Równolegle istotne jest, aby podnosić kompetencje rodziców i pedagogów w zakresie edukowania młodych o bezpiecznym korzystaniu z nowych technologii.

  Razem z Orange Polska w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam prowadzimy wiele działań edukacyjnych skierowanych do:

  bezpiecznie tu i tam odbiorcy
 • bezpiecznie tu i tam odbiorcy 2

  Na naszych stronach oraz na portalu Orange.pl/bezpieczenstwo w zakładce edukacja udostępniamy materiały  filmy, poradniki, portale tematyczne, kursy e-learning oraz scenariusze zajęć mające na celu przygotowanie młodych do świadomego korzystania z Internetu oraz do skutecznego reagowania na sytuacje zagrożenia w sieci.

  Specjalnie dla rodziców stworzyliśmy bezpłatny kurs internetowy, w którym znajdą wiele ważnych porad o tym, jak chronić swoje dzieci w internecie, na co zwrócić uwagę i jak unikać zagrożeń związanych z korzystaniem z nowych technologii przez najmłodszych.

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który pokazuje dlaczego realizujemy program Bezpiecznie tu i Tam oraz do pobrania broszury "Poznaj Internet".

Ostatnio w Bezpiecznie Tu i Tam

 • Za nami Dzień Telefonów Zaufania

  Co roku 17 maja obchodzony jest Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci. Inicjatorem tego święta jest Child Helpline International – organizacja zrzeszająca telefony zaufania dla dzieci ze 139 krajów świata.

  Czytaj więcej - Za nami Dzień Telefonów Zaufania
 • Znamy zwycięzców konkursu na najlepsze inicjatywy z okazji DBI

  Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) w lutym b.r. szkoły, przedszkola, centra kultury i biblioteki aktywnie promowały wśród dużych i małych internautów bezpieczne i wartościowe użytkowanie sieci.

  Czytaj więcej - Znamy zwycięzców konkursu na najlepsze inicjatywy z okazji DBI
 • Znamy zwycięzców konkursu edukacyjnego Bezpiecznie Tu i Tam!

  Zakończyliśmy zainaugurowany we wrześniu ubiegłego roku Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam, którego celem było edukowanie uczniów szkół podstawowych w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu i nowych technologii, a także rozwijanie kompetencji rodziców w tej tematyce.

  Czytaj więcej - Znamy zwycięzców konkursu edukacyjnego Bezpiecznie Tu i Tam!