Razem w cyfrowym świecie! Co roku w kwietniu-maju zapraszamy szkoły do MegaMisji i #SuperKoderów. - Fundacja Orange
Pomiń nawigację
Nabór

Razem w cyfrowym świecie! Co roku w kwietniu-maju zapraszamy szkoły do MegaMisji i #SuperKoderów.

Warto rozmawiać z dziećmi o internecie. Szczególnie teraz, kiedy po tak długim czasie nauki zdalnej, trudniej jest zachować umiar w korzystaniu z technologii, a w sieci szerzy się dezinformacja i przybywa nowych zjawisk.

Szkoła może być miejscem, które zadba o zdrowe nawyki cyfrowe dzieci i znajomość zasad bezpieczeństwa w internecie. Miejscem ciekawych lekcji, które wykorzystają dobrą, edukacyjną stronę technologii i pomogą zdobyć nowoczesne umiejętności.

A cyfrowe kompetencje to nie tylko techniczna obsługa sprzętów, smartfonów i aplikacji. To także umiejętność krytycznego, logicznego myślenia, refleksji, wyciągania wniosków i współpracy w grupie. Te – warto wspierać od najmłodszych lat.

Programy Fundacji Orange to edukacja cyfrowa w przyjaznym wydaniu.

Dlatego co roku w kwietniu i maju prowadzimy nabór do naszych programów dla szkół podstawowych - MegaMisji (dla klas 1-3) i #SuperKoderów (dla klas 4-8). To pomysł na to, by dbać o zdrowe nawyki cyfrowe swoich uczniów, o rozwój cyfrowych kompetencji nauczycieli, a także zdobywać nagrody dla swoich placówek. Z nami Wasze lekcje będą ciekawsze, bardziej angażujące i dostosowane do potrzeb dzieci wychowywanych w świecie pełnym technologii.

Nasze inicjatywy wpisują się w podstawę programową, a udział w nich jest w pełni darmowy. Nauczyciele nie muszą być informatykami ani specjalistami od technologii, bo kompleksowo przygotowujemy ich do prowadzenia zajęć i zapewniamy wsparcie przez cały czas projektu.

MegaMisja i #SuperKoderzy otrzymały patronat Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Cyfryzacji KPRM.

MegaMisja

Program pozwala przygotować dzieci do korzystania z technologii z umiarem i rozwagą. Zajęcia odbywają się w dużej mierze bez użycia ekranów, zachęcają dzieci do odejścia od ławek, współpracy i wyzwalają mnóstwo kreatywności.

MegaMisja to:

 • Zasady bezpieczeństwa i netykiety: co można publikować w sieci, jak zadbać o prywatność online, jak rozpoznać fake newsa, dbać o dobre maniery w internecie i umiar w korzystaniu z ekranów? To niektóre zagadnienia w programie.
 • 10-miesięczny cykl zajęć oparty na fabule bajki. Wystarczy 1 godzina tygodniowo.
 • Edukacja przez zabawę i współpracę w grupie, kreatywne zadania, łamigłówki i gry,
 • Gotowe scenariusze zajęć opracowane przez specjalistów – w dwóch wersjach (6-7 latki i 8-10 latki, także na ewentualność nauki zdalnej).
 • Gwarantowane nagrody dla szkół (tablety, audiobooki, książki i gry).
 • Rozwój kompetencji nauczycieli.
 • Sposób na nieszablonowe lekcje.
 • a gratis – zachwyt dzieci 🙂

#SuperKoderzy

Atrakcyjne lekcje z wykorzystaniem technologii i z nauką podstaw kodowania i robotyki. I to nie tylko na informatyce! W ramach wybranej ścieżki uczniowie klas 4-8 uczestniczą w 10-miesiecznym cyklu zajęć i zdobywają jedną z najbardziej oczekiwanych kompetencji przyszłości – umiejętność myślenia jak programista.

#SuperKoderzy to:

 • nowoczesne lekcje przyrody, historii, fizyki, matematyki, muzyki, techniki, języka polskiego i języków obcych, a także nauczania klas integracyjnych i szkół specjalnych
 • składanie robotów, tworzenie stacji pogodowych, interaktywne osie czasu, granie na owocach czy pierwsze autorskie strony WWW i gry,
 • rozwój kreatywności, logicznego myślenia i pracy zespołowej dzieci,
 • profesjonalne szkolenia dla nauczycieli,
 • szansa na lekcje, które angażują uczniów i na które chętnie przychodzą,
 • gotowe scenariusze zajęć, 14 ścieżek tematycznych do wyboru,
 • grant dla szkoły na zakup sprzętu (np. zestawu robotów),
 • zajęcia częściowo do zrealizowania w ramach edukacji zdalnej.

Jak zgłosić szkołę?

Nabór do naszych programów prowadzimy co roku wiosną - w kwietniu i maju. Śledź nasze kanały, aby być na bieżąco!
 • Zgłoszenia do programów dokonuje nauczyciel lub nauczycielka po udzieleniu zgody przez dyrekcję.
 • Zgłoszenie składa się z formularza do uzupełnienia oraz zadania zgłoszeniowego.
 • Temat zadania jest ogłaszany przy starcie naboru. Jego wykonanie jest oceniane przez jury i na jego podstawie podejmowana jest decyzja o tym, które szkoły zakwalifikowały się do MegaMisji i #SuperKoderów.

Co o nas mówią?

Dzieciom bardzo podobają się zajęcia, czekają cały tydzień na #SuperKoderów, chwalą się na następnych zajęciach, tym co udało im się samodzielnie stworzyć. Dzielą się pomysłami.

Joanna, nauczycielka, Olsztyn

Dzieci były zachwycone, zaangażowane i jak zawsze gotowe do pomocy swoim nowym znajomym. Chętnie wymyślały dialogi, samodzielnie wymyślając sposoby komunikacji.

Karolina, nauczycielka, Wołuszewo

MegaMisja powoli staje się lekcją bez której tydzień w szkole nie istnieje. Dużym atutem tych zajęć jest to, że dzieciaki nawiązują relacje, współpracują, dyskutują, wymieniają swoje myśli.

Jacek, nauczyciel

Mój syn dzięki #SuperKoderom potrafi wykorzystywać internet do nauki, do aplikacji związanych z kodowaniem. Widzę, że ten czas nie idzie na marne

Anna, mama Mikołaja z V klasy

Programowanie to nie tylko domena specjalistów, którzy ukończyli studia informatyczne. Programować, czyli posługiwać się językiem nowych technologii, może każdy!

Robert, wolontariusz Fundacji Orange

Z relacji rodziców wiem, że dzieci bardzo przeżywają każdą kolejną misję i szczegółowo opowiadają w domu o przygodach bliźniaków, więc i rodzice są nieco w temacie MegaMisji.

Anna, nauczycielka, Górzno

Najfajniejsze w #SuperKoderach są wspólne spotkania, sterowanie robotami i zabawa

Dawid, klasa VII

Jestem już trzecią edycję w programie #SuperKoderzy i ciągle się uczę, rozwijam, poznaję kolejne roboty. Dokształcam się i czuję ogromną satysfakcję, że też potrafię

Anita, nauczycielka, Ostróda

Dzieciom bardzo podobają się zajęcia, czekają cały tydzień na #SuperKoderów, chwalą się na następnych zajęciach, tym co udało im się samodzielnie stworzyć. Dzielą się pomysłami.

Joanna, nauczycielka, Olsztyn

Dzieci były zachwycone, zaangażowane i jak zawsze gotowe do pomocy swoim nowym znajomym. Chętnie wymyślały dialogi, samodzielnie wymyślając sposoby komunikacji.

Karolina, nauczycielka, Wołuszewo

MegaMisja powoli staje się lekcją bez której tydzień w szkole nie istnieje. Dużym atutem tych zajęć jest to, że dzieciaki nawiązują relacje, współpracują, dyskutują, wymieniają swoje myśli.

Jacek, nauczyciel

Mój syn dzięki #SuperKoderom potrafi wykorzystywać internet do nauki, do aplikacji związanych z kodowaniem. Widzę, że ten czas nie idzie na marne

Anna, mama Mikołaja z V klasy

Programy Fundacji Orange na terenie Polski

MegaMisja i #SuperKoderzy to programy, w których może wziąć udział każda szkoła Czy szkoły w Twojej gminie biorą już udział w MegaMisji i #SuperKoderach? Teraz możesz się tego dowiedzieć! Chcemy docierać do szkół w całej Polsce, również do tych, które znajdują się w gminach w trudniejszej sytuacji. Dlatego na mapie możesz znaleźć gminy, które w badaniu przeprowadzonym we współpracy z Fundacją Stocznia zostały wskazane jako zagrożone wykluczeniem społeczno-cyfrowym.

GoleniówPełczyceDrawnoKrzęcinChoszcznoBierzwnikReczTychowoKarlinoBiałogardZłocieniecKalisz PomorskiWierzchowoDrawsko PomorskieKamień PomorskiCzaplinekMiędzyzdrojeTrzcińsko-ZdrójPrzybiernówGolczewoStare CzarnowoNowogardDziwnówMoryńOsinaWolinMieszkowiceStepnicaTrzebiatówChojnaMaszewoPłotyGryfinoRewalCedyniaGryficeBanieKarniceŚwierznoBrojceManowoMielnoSianówBiesiekierzBędzinoBoboliceSiemyślUstronie MorskieKołobrzegGościnoDygowoKołobrzegPoliceRymańNowe WarpnoWiduchowaDobra (Szczecińska)KołbaskowoNowogródek PomorskiDębnoMyślibórzBarlinekBoleszkowiceBiały BórSzczecinekDobrzanyŚwieszynoBarwiceStargardPolanówSzczecinekPostominoSuchańDarłowoStara DąbrowaMalechowoKobylankaDarłowoMirosławiecMarianowoSławnoTucznoDoliceSławnoCzłopaIńskoWarniceWałczChociwelPrzelewiceŚwidwinStargardKozieliceRąbinoLipianyPołczyn-ZdrójPyrzyceBrzeżnoBieliceŚwidwinSławoborzeGrzmiącaBorne SulinowoSzczecinKoszalinŚwinoujścieWęgorzynoRadowo MałeDobraŁobezReskoWałczBiałogardBiałośliwieKaczorySieroszewiceOstrzeszówMikstatSzydłowoDoruchówCzajkówKraszewiceŚwięciechowaRydzynaNowe SkalmierzyceMiedzichowoMiędzychódOstrów WielkopolskiRyczywółOstrów WielkopolskiChrzypsko WielkieKuślinOdolanówSierakówKwilczWłoszakowiceObornikiRogoźnoLipnoTrzciankaWieleńKrzyż WielkopolskiLubaszCzarnkówSzamocinWijewoOsiecznaPołajewoDrawskoCzarnkówChodzieżKrzemieniewoChodzieżMargoninKrzywińKoźmin WielkopolskiKobylinŚmigielCzempińKościanSulmierzyceZdunyKrotoszynRozdrażewGrodzisk WielkopolskiGranowoDobrzycaPoniecNowy TomyślWitkowoNiechanowoKaliszLwówekZakrzewoGrodziecRakoniewiceKazimierz BiskupiGolinaBabiakOkonekSkulskWielichowoKołoZbąszyńOlszówkaOpalenicaKołoPrzedeczOsiek MałyKościelecKłodawaRychtalPogorzelaPiaskiKrobiaPępowoGrzegorzewTrzcinicaŻerkówTrzemesznoŁubowoŁęka OpatowskaKępnoPerzówBralinBaranówCzerniejewoGnieznoChodówSzczytnikiStawiszynŻelazkówOpatówekLiskówStare MiastoWierzbinekKłeckoMycielinGodziesze WielkieBrzezinyCeków-KoloniaBlizanówKrzymówKleczewKramskGostyńBorek WielkopolskiDąbieMieleszynGnieznoKotlinJarocinLesznoJaraczewoŚlesinSompolnoRzgówKościanWilczynKiszkowoKoninRychwałPoznańKamieniecKołaczkowoJastrowieZłotówWolsztynPrzemętSiedlecMiłosławLipkaWągrowiecZłotówWrześniaPyzdryTarnówkaKrajenkaNeklaSkokiGołańczWapnoTuliszkówWągrowiecMieściskoWładysławówDamasławekBrodnicaDobraKawęczynPowidzStrzałkowoLądekMalanówPrzykonaTurekKsiąż WielkopolskiBrudzewSłupcaOrchowoKrzykosyŚroda WielkopolskaDominowoNowe Miasto nad WartąSzamotułyTurekŚremDolskSłupcaOstrowiteZaniemyślZagórówKaźmierzBojanowoSuchy LasRokietnicaKórnikPuszczykowoPleszewRawiczKostrzynPobiedziskaOstrorógObrzyckoMiejska GórkaSwarzędzBukDusznikiObrzyckoWronkiMosinaKomornikiLubońJutrosinTarnowo PodgórneCzerwonakPakosławMurowana GoślinaStęszewDopiewoKleszczewoPniewyWyrzyskCzerminChoczUjścieWysokaGizałkiGołuchówKobyla GóraMiasteczko KrajeńskiePiłaRaszkówSośnieŁobżenicaPrzygodziceGrabów nad ProsnąGiżyckoReszelIławaIławaKętrzynKętrzynBarcianyLubawaWydminyKorszeSrokowoLidzbark WarmińskiLidzbark WarmińskiProstkiZalewoSuszLubawaPasłękKalinowoStare JuchyEłkEłkMłynaryMarkusyMilejewoGodkowoElblągGronowo ElbląskieRychlikiTolkmickoKruklankiGiżyckoIłowo-OsadaBraniewoBraniewoWilczętaDziałdowoDziałdowoGórowo IławeckieLelkowoSępopolBartoszyceBartoszyceGórowo IławeckieFromborkPłośnicaLidzbarkRybnoPłoskiniaPieniężnoPozezdrzeGołdapSzczytnoJedwabnoDźwierzutyOstródaBanie MazurskieDubeninkiMiłakowoPiszBiała PiskaŚwiątkiOlsztynElblągRuciane-NidaPurdaStawigudaMałdytySzczytnoŚwiętajnoPasymMorągOstródaDąbrównoMiłomłynŁuktaWęgorzewoBudryGrunwaldOrzyszBisztynekRozogiKurzętnikJanowiec KościelnyDywityBarczewoŚwiętajnoPieckiKiwityMikołajkiMrągowoKolnoBiskupiecKozłowoNidzicaDobre MiastoNowe Miasto LubawskieGrodzicznoSorkwityMrągowoJanowoOleckoKowale OleckieWieliczkiOlsztynekJezioranyNowe Miasto LubawskieBiskupiecLubominoOrnetaGietrzwałdJonkowoRynMiłkiKisieliceWłoszczowaSeceminMoskorzewRadkówKluczewskoStaszówKielceKrasocinRytwianySamborzecDziałoszyceBałtówZawichostDwikozySandomierzZłotaKunówBogoriaKoprzywnicaWaśniówBodzechówSuchedniówMichałówStarachowiceSkarżysko KościelneBliżynWojciechowiceOsiekPołaniecŁącznaSkarżysko-KamiennaŁubniceSadowieWąchockPawłówBrodyĆmielówOstrowiec ŚwiętokrzyskiTarłówMirzecPińczówWilczyceObrazówKijeŁoniówNowiny[b]ZagnańskPiekoszówOżarówBaćkowiceMasłówFałkówRuda MalenieckaMorawicaIwaniskaStąporkówStrawczynRakówSłupia KoneckaSmykówLipnikMiedziana GóraOpatówŁopusznoGowarczówKońskieGórnoMniówDaleszyceChmielnikBodzentynCzarnocinKazimierza WielkaStopnicaBusko-ZdrójBielinyChęcinySolec-ZdrójBejsceSkalbmierzTuczępyImielnoSędziszówGnojnoSłupiaNagłowiceOksaMałogoszczSobkówJędrzejówChełm ŚląskiRadzionkówMszanaMarklowiceŁazyTarnowskie GóryMiasteczko ŚląskieGorzyceLubomiaRadlinImielinBieruńGodówPszówWodzisław ŚląskiBojszowyOżarowiceŚwierklaniecRydułtowyPawłowiceKobiórNiegowaKaletyKrupski MłynŻarkiPorajNędzaGoczałkowice-ZdrójMiedźnaMyszkówZbrosławiceLyskiKoziegłowyKrzanowiceKornowacŚwierklanyCzerwionka-LeszczynyKrzyżanowiceJejkowicePietrowice WielkiePszczynaRudnikKuźnia RaciborskaGaszowiceRacibórzSuszecOpatówPankiOrnontowiceCiasnaHerbyToszekOrzeszeChorzówLubliniecBoronówPilchowicePyskowiceWyryMikołówŁaziska GórneSośnicowiceKnurówRudziniecKochanowiceWręczyca WielkaPopówSławkówPawonkówSiewierzGierałtowicePsaryKoszęcinBobrownikiWoźnikiMierzęciceWielowieśCzeladźBędzinWojkowiceKłobuckWilamowiceWilkowiceKozyPorąbkaJasienicaCzechowice-DziedzicePrzystajńDąbrowa GórniczaLipieBytomRędzinyBielsko-BiałaStarczaPoczesnaMiedźnoMykanówKrzepiceOlsztynSosnowiecLelówKonopiskaKruszynaMstówKłomniceJanówBlachowniaDąbrowa ZielonaKamienica PolskaJastrzębie-ZdrójBuczkowiceKoniecpolSzczyrkPrzyrówBestwinaZebrzydowiceJaworzeStrumieńŻorySkoczówZabrzeHażlachTychyDębowiecŚwiętochłowiceGoleszówSiemianowice ŚląskieBrennaRuda ŚląskaUstrońWisłaRybnikChybieMysłowiceIstebnaJaworznoCieszynKatowicePiekary ŚląskieGliwiceCzęstochowaŁękawicaKoszarawaŻywiecOgrodzieniecŚwinnaRajczaMilówkaLipowaŁodygowiceGilowiceSzczekocinyKroczyceZawiercieŚlemieńŻarnowiecUjsołyRadziechowy-WieprzPilicaWęgierska GórkaPorębaIrządzeCzernichówJeleśniaWłodowiceLędzinyTworógChojniceŁebaBrusyNowa Wieś LęborskaChojniceSuchy DąbTuchomiePrzywidzPszczółkiKolbudyPruszcz GdańskiCedry WielkiePruszcz GdańskiTrąbki WielkieSadlinkiPrabutyMalborkRyjewoLichnowyGardejaNowa KarczmaKwidzynStara KiszewaKwidzynLiniewoKarsinKościerzynaLipuszKościerzynaUstkaDziemianyKrokowaŻukowoPuckStężycaWładysławowoSulęczynoJastarniaSierakowicePuckKartuzyKosakowoHelStegnaSztutowoNowy Dwór GdańskiSzemudOstaszewoSubkowyKrynica MorskaOsiekTczewNowy StawSkórczMorzeszczynStare PoleStarogard GdańskiPelplinMalborkCzarna WodaTczewMiłoradzSkórczGniewBobowoZblewoSmętowo GraniczneSłupskStarogard GdańskiUstkaGdańskSkarszewySłupskSztumOsiecznaSmołdzinoStary DzierzgońKobylnicaDzierzgońKaliskaKępiceMikołajki PomorskieLubichowoGłówczyceStary TargWejherowoDamnicaŁęczyceDębnica KaszubskaLiniaPotęgowoLuzinoChoczewoRumiaWejherowoGniewinoRedaGdyniaSopotStudzieniceMiastkoParchowoKołczygłowyLipnicaBytówBorzytuchomCzarna DąbrówkaTrzebielinoRzeczenicaKoczałaPrzechlewoPrzodkowoCzłuchówChmielnoDebrznoSomoninoCzłuchówWickoCzarneCewiceKonarzynyLęborkCzerskGrabowoKolnoRajgródKolnoGrajewoNarewChoroszczGrajewoKleszczelePłaskaWąsoszNarewkaSztabinWyszkiHajnówkaLipskOrlaCzyżeAugustówBoćkiDubicze CerkiewneAugustówBrańskBiałowieżaBargłów KościelnyRudkaHajnówkaNowinkaBrańskCzeremchaBielsk PodlaskiSzczuczynSurażBielsk PodlaskiRadziłówTurośń KościelnaZabłudówJasionówkaMońkiWasilkówZawadyJedwabneSupraślTykocinŁomżaPoświętnePrzytułyMichałowoZbójnaŁapyŚniadowoGródekWiznaCzarna BiałostockaPiątnicaDobrzyniewo DużeNowogródJuchnowiec KościelnyMiastkowoNurzec-StacjaTuroślPerlejewoMały PłockMielnikStawiskiDziadkowiceGrodziskSiemiatyczeDrohiczynMilejczyceTrzcianneKrypnoJaświłyKnyszynGoniądzNowy DwórSidraSuchowolaKrynkiJanówŁomżaDąbrowa BiałostockaBiałystokKlukowoKorycinZambrówWysokie MazowieckieKuźnicaRutkiCiechanowiecSejnySzumowoSokołyKrasnopolZambrówWiżajnyPuńskKołaki KościelneSuwałkiSejnySzypliszkiGibySuwałkiWysokie MazowieckieRaczkiSiemiatyczeSzepietowoJeleniewoNowe PiekutyPrzeroślKobylin-BorzymyBakałarzewoKulesze KościelneFilipówCzyżewRutka-TartakSzudziałowoSokółkaKomańczaŚwilczaFredropolBeskoTyrawa WołoskaTyczynTrzebowniskoLubeniaSokołów MałopolskiKamieńGłogów MałopolskiHyżneChmielnikDynówCzarnaDębicaJodłowaUstrzyki DolneCzarnaLutowiskaJasienica RosielnaDydniaHaczówBrzozówDomaradzNozdrzecTarnobrzegRymanówWojaszówkaKrościenko WyżneMiejsce PiastoweJedliczeKorczynaDuklaChorkówkaIwonicz-ZdrójTarnowiecOsiek JasielskiSkołyszynRudnik nad SanemUlanówNiskoBiałobrzegiKrzeszówCzarnaŁańcutJarocinMarkowaJeżoweStary DzikówHarasiukiTuszów NarodowyWadowice GórneStrzyżówNiebylecCzudecFrysztakBłażowaZaleszanyDynówRadomyśl nad SanemBoguchwałaZaklikówKrasneBojanówSędziszów MałopolskiStalowa WolaOstrówPysznicaRopczyceZagórzIwierzyceZarszynWielopole SkrzyńskieSanokTryńczaBukowskoZarzeczePrzeworskSanokWiązownicaRadymnoPruchnikPawłosiówJarosławLaszkiRadymnoJarosławChłopiceRokietnicaPilznoŻyrakówDębicaBrzostekKrempnaKołaczyceNowy ŻmigródJasłoBrzyska