Dla mediów - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Dla mediów

Dla mediów

Filtrowanie

 • Fundacja Orange partnerem Tygodnia z Internetem

  Informacje prasowe

  Rozpoczął się ogólnoeuropejski Tydzień z Internetem (14-20 marca). Motywem przewodnim kampanii jest świadome korzystanie z sieci i bezpieczne e-zakupy. Do edukacji na ten temat włączyło się ponad 400 placówek w Polsce - bibliotek, szkół, organizacji społecznych i świetlic komputerowych. Fundacja Orange jest partnerem inicjatywy.

  Czytaj więcej - Fundacja Orange partnerem Tygodnia z Internetem
 • Młodzi ludzie a nadużywanie internetu

  Informacje prasowe

  32 proc. rodziców obawia się uzależnienia dzieci od internetu. Co zrobić, kiedy dziecko traci kontrolę nad czasem spędzonym w wirtualnym świecie? Fundacja Orange w ramach kursu "Bezpiecznie Tu i Tam" podsuwa rodzicom porady, jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci i zapobiegać zagrożeniom.

  Czytaj więcej - Młodzi ludzie a nadużywanie internetu
 • Fundacja Orange partnerem głównym Dnia Bezpiecznego Internetu

  Informacje prasowe

  Lepszy internet zależy od Ciebie - pod takim hasłem 9 lutego odbywają się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 w Polsce. Fundacja Orange jest partnerem głównym wydarzenia. Specjalnie dla rodziców i opiekunów przygotowała bezpłatny kurs internetowy, w którym dowiedzą się, jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w sieci.

  Czytaj więcej - Fundacja Orange partnerem głównym Dnia Bezpiecznego Internetu
 • Dzieci i ich kontakty w internecie

  Informacje prasowe

  Kontakty przez internet to dla młodych ludzi codzienność. Przy tym prawie 1/3 nastolatków obawia się, że ktoś będzie ich obrażał w sieci. Warto uświadomić dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak reagować na cyberprzemoc. Fundacja Orange przygotowała kurs Bezpiecznie Tu i Tam z myślą o rodzicach, którzy chcą dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w internecie i nauczyć ich ostrożności online.

  Czytaj więcej - Dzieci i ich kontakty w internecie
 • Dzieci i media społecznościowe

  Informacje prasowe

  67 proc. nastolatków deklaruje, że będąc w sieci, najczęściej korzysta z portali społecznościowych. Połowa młodych użytkowników nie zmienia haseł dostępu do swoich profili, co sygnalizuje, że nie stosują zasad bezpieczeństwa online. Rodzice mogą pomóc dziecku w sieci chronić prywatność i korzystać z internetu odpowiedzialnie - specjalnie dla nich powstała platforma e-learningowa "Bezpiecznie Tu i Tam" od Fundacji Orange.

  Czytaj więcej - Dzieci i media społecznościowe
 • Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci?

  Informacje prasowe

  Choć większość rodziców w Polsce deklaruje, że ma odpowiednią wiedzę o zagrożeniach, które mogą spotkać dzieci w internecie, to 80 proc. z nich nie instaluje na urządzeniach programów ochronnych przed szkodliwymi treściami. Skąd dorośli mogą czerpać wiedzę o ryzykownych zjawiskach w sieci i o tym, jak przygotować najmłodszych do bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych? Z pomocą przychodzi kurs "Bezpiecznie Tu i Tam".

  Czytaj więcej - Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci?
 • Prawie połowa Polaków nie ma obaw związanych z rozwojem technologii

  Informacje prasowe

  49 proc. Polaków ufa nowym technologiom i postrzega je jako szansę na rozwój - wynika z sondażu IBRiS dla Fundacji Orange. Najbardziej boimy się osłabienia więzi międzyludzkich i nienadążania za tempem zmian technologicznych. Badania "Postrzeganie internetu i nowych technologii w Polsce" zostały zrealizowane w ramach jubileuszowej kampanii Fundacji Orange Świat #w10lat.

  Czytaj więcej - Prawie połowa Polaków nie ma obaw związanych z rozwojem technologii
 • Internetowy kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam, czyli jak chronić dziecko w sieci.

  Informacje prasowe

  76 proc. rodziców nastolatków uważa, że ma niższe kompetencje cyfrowe niż ich dzieci. Dorośli nie zawsze wiedzą, jakie ryzyka wiążą się z korzystaniem z internetu i technologii, i jak chronić najmłodszych przed zagrożeniami. Z myślą o rodzicach Fundacja Orange uruchomiła kurs internetowy Bezpiecznie Tu i Tam na www.fundacja.orange.pl/kurs.

  Czytaj więcej - Internetowy kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam, czyli jak chronić dziecko w sieci.
 • Szkolne świetlice na starcie MegaMisji

  Informacje prasowe

  50 szkół podstawowych z całej Polski zakwalifikowało się do programu MegaMisja Fundacji Orange. Zostały wybrane spośród 436 zgłoszeń i rozpoczynają realizację cyklu zajęć, które przygotują uczniów do bezpiecznego korzystania z Internetu. To pierwsza kompleksowa inicjatywa na rzecz edukacji cyfrowej w świetlicach szkolnych. Wspiera ją autor bestsellerowych książek dla dzieci - Grzegorz Kasdepke

  Czytaj więcej - Szkolne świetlice na starcie MegaMisji
 • Jak zmienił się świat #w10lat. Jubileusz Fundacji Orange

  Informacje prasowe

  Co piąty Polak nie wyobraża sobie życia bez Internetu - wynika z sondażu IBRiS dla Fundacji Orange. W ostatnich 10 latach rozwój nowoczesnych technologii najbardziej wpłynął na sposób zdobywania informacji i utrzymywania kontaktów. Z okazji jubileuszu 10lecia Fundacja pokazuje, jak zmienił się świat #w10lat i zaprasza do konkursu połączonego z akcją charytatywną na www.w10lat.pl

  Czytaj więcej - Jak zmienił się świat #w10lat. Jubileusz Fundacji Orange

My w sieci