Dla mediów - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Dla mediów

Dla mediów

Filtrowanie

 • Wspieramy Rowerowy Maj

  Aktualności

  7 maja wystartowała kampania społeczna Rowerowy Maj. Fundacja Orange jest partnerem akcji, a laureaci warszawskiej odsłony kampanii wezmą udział w warsztatach w FabLab powered by Orange.

  Czytaj więcej - Wspieramy Rowerowy Maj
 • Fundacja Orange wspiera kampanię społeczną Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”

  Aktualności

  - Znamy się już od ponad 14 lat, teraz razem chcemy zachęcić dzieciaki do bycia dobrymi kumplami i pokazać im, jak daleko można zajść z przyjacielem u boku. – mówią Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak. Piłkarze reprezentacji Polski są ambasadorami czwartej edycji kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”.

  Czytaj więcej - Fundacja Orange wspiera kampanię społeczną Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”
 • MegaMisja i #SuperKoderzy ponownie zapraszają uczniów z całej Polski do przygody z cyfrowym światem.

  Informacje prasowe

  4 kwietnia ruszyła rekrutacja do dwóch bezpłatnych programów edukacyjnych Fundacji Orange skierowanych do szkół podstawowych: MegaMisja i #SuperKoderzy. Nauczyciele i uczniowie z całej Polski mają szansę poszerzyć grono blisko 800 szkół, które od 3 lat wykorzystują nowoczesne scenariusze lekcji wprowadzające najmłodszych w tajniki technologii. Programy zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej - MegaMisja i #SuperKoderzy ponownie zapraszają uczniów z całej Polski do przygody z cyfrowym światem.
 • Zapraszamy do udziału w "Code Week Polska"!

  Aktualności

  W imieniu Ministerstwa Cyfryzacji zapraszamy do udziału w projekcie "Code Week Polska", który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania. Wydarzenie trwa do 22 października.

  Czytaj więcej - Zapraszamy do udziału w "Code Week Polska"!
 • Zaprogramuj Przyszłość: lekcje programowania dla 20 tysięcy dzieci z małych miejscowości

  Aktualności

  Fundacja Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania nauczą podstaw programowania dwadzieścia tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych z niewielkich miejscowości i wsi. Lekcje odbędą się w ramach 9 projektów „Zaprogramuj Przyszłość”, które uzyskały dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

  Czytaj więcej - Zaprogramuj Przyszłość: lekcje programowania dla 20 tysięcy dzieci z małych miejscowości
 • Nowy nabór do programów edukacyjnych Fundacji Orange

  Informacje prasowe

  Niemal 80% nauczycieli uważa, że stosowanie technologii sprawia, że nauka staje się bardziej interesująca. Jednocześnie ponad 60% pedagogów zgłasza brak możliwości sfinansowania lekcji z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych (raport: 2016 Digital Education Survey). Naprzeciw temu problemowi wychodzą dwa bezpłatne programy Fundacji Orange – MegaMisja i #SuperKoderzy. Od 31 marca w całej Polsce trwa nowy nabór do obu tych programów.

  Czytaj więcej - Nowy nabór do programów edukacyjnych Fundacji Orange
 • Kto zostanie Liderem Cyfrowej Dostępności?

  Informacje prasowe

  Podczas tegorocznej konferencji Włączenie Cyfrowe organizowanej przez Fundację Widzialni, swój finał będzie miał konkurs Lider Cyfrowej Dostępności. W jury zasiada Ewa Krupa, Prezeska Fundacji Orange.

  Czytaj więcej - Kto zostanie Liderem Cyfrowej Dostępności?
 • #SuperKoderzy nagrodzeni przez Komisję Europejską

  Informacje prasowe

  Projekt edukacyjny Fundacji Orange #SuperKoderzy otrzymał prestiżową nagrodę European Digital Skills 2016, przyznawaną przez Komisję Europejską. Głównym celem programu jest nauka programowania dla dzieci, zdobywanie przez nie kompetencji przyszłości. To jedyna z nagrodzonych inicjatyw, która jest realizowana także w Polsce.

  Czytaj więcej - #SuperKoderzy nagrodzeni przez Komisję Europejską

My w sieci