Dla mediów - Strona 2 z 9 - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Dla mediów

Dla mediów

Filtrowanie

 • Jak przygotować uczniów do cyfrowej zmiany? Ruszają zajęcia Fundacji Orange

  Informacje prasowe

  Rozpoczynają się zajęcia w MegaMisji i #SuperKoderach – z każdego z programów skorzysta kolejne 150 szkół. Otrzymają one wsparcie od Fundacji Orange i przygotują uczniów do krytycznego i pożytecznego korzystania z technologii. W 10-miesięcznym cyklu zajęć dzieci nauczą się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w internecie i jak stawiać pierwsze kroki w programowaniu. Dla pozostałych placówek Fundacja przygotowuje otwartą platformę z bezpłatnymi scenariuszami do samodzielnego prowadzenia zajęć.

  Czytaj więcej - Jak przygotować uczniów do cyfrowej zmiany? Ruszają zajęcia Fundacji Orange
 • FabLab Gdańsk powered by Orange – powstało nowe miejsce edukacji i twórczości

  Informacje prasowe

  W Gdańsku pojawiło się nowe, wyjątkowe miejsce, łączące kreatywność i nowe technologie: FabLab Gdańsk powered by Orange. To nowoczesna pracownia udostępniona przez miasto, w której dzięki wsparciu trenerów i zaawansowanym maszynom można stworzyć dosłownie wszystko. Za inicjatywę odpowiadają Fundacja Orange i Stowarzyszenie FabLab Gdańsk.

  Czytaj więcej - FabLab Gdańsk powered by Orange – powstało nowe miejsce edukacji i twórczości
 • Kolejne 300 szkół będzie rozwijać cyfrowe umiejętności z Fundacją Orange

  Informacje prasowe

  Ruszył nabór szkół do bezpłatnych programów Fundacji Orange, które podnoszą cyfrowe kompetencje uczniów i nauczycieli. Dzięki MegaMisji #SuperKoderom uczniowie kolejnych 300 szkół podstawowych nauczą się jak bezpiecznie i kreatywnie poruszać się w cyfrowym świecie, nauczyciele poszerzą swoje kompetencje, a szkoły otrzymają granty i pomoce edukacyjne wspierające ich w korzystaniu z nowoczesnych technologii. Programy objęte są patronatami honorowymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz…

  Czytaj więcej - Kolejne 300 szkół będzie rozwijać cyfrowe umiejętności z Fundacją Orange
 • #jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci

  Informacje prasowe

  Hejt wśród młodzieży jest poważnym problemem i może powodować dramatyczne skutki, ale stoi za nim stosunkowo niewielka grupa sprawców – zaledwie 5,1% nastolatków. Fundacja Orange rozpoczyna kampanię społeczną #jestnaswiecej, która pokazuje, że kulturalni internauci stanowią większość i że warto uczyć młodych reagowania na hejt, by powstrzymać to zjawisko. Jej symbolem jest jedna pomarańczowa sznurówka wpleciona w but w geście sprzeciwu wobec hejtu oraz w solidarności z ofiarami negatywnych…

  Czytaj więcej - #jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci
 • Warsztaty z Alicją Szulc w Pracowni Orange w Wysokiem Mazowieckiem

  Informacje prasowe

  Nowy rok w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczyna się od atrakcji. Pracownia Orange zdobyła czwarte miejsce w konkursie „Nasza miejscowość 2050” organizowanym przez Fundację Orange. W nagrodę w lokalnej świetlicy odbędą się warsztaty z montowania filmów na smartfonach, które poprowadzi animatorka i fotografka- Alicja Szulc. Zapraszamy na zajęcia do Pracowni Orange 14 stycznia o godzinie 15:30.

  Czytaj więcej - Warsztaty z Alicją Szulc w Pracowni Orange w Wysokiem Mazowieckiem
 • Grzegorz Kasdepke w Pracowni Orange w Zajączkowie

  Informacje prasowe

  Nowy rok w Zajączkowie (gm. Piekoszów) rozpoczyna się od atrakcji. Pracownia Orange zdobyła wyróżnienie w konkursie „Nasza miejscowość 2050” organizowanym przez Fundację Orange. W nagrodę w Zajączkowie odbędzie się spotkanie z autorem książek dla dzieci, Grzegorzem Kasdepke, które rozpoczyna się się już 8 stycznia 2019 roku o godzinie 12:00.

  Czytaj więcej - Grzegorz Kasdepke w Pracowni Orange w Zajączkowie
 • Warsztaty VR w Pracowni Orange w Cieszanowie

  Informacje prasowe

  Nowy rok w Cieszanowie rozpoczyna się od atrakcji. Pracownia Orange zdobyła drugie miejsce w konkursie „Nasza miejscowość 2050” organizowanym przez Fundację Orange. W nagrodę w Cieszanowie odbędą się warsztaty o kosmosie z użyciem technologii VR, które rozpoczną się już 8 stycznia 2019 roku o 8:30 i potrwają do godziny 14.

  Czytaj więcej - Warsztaty VR w Pracowni Orange w Cieszanowie