Dla mediów - Strona 2 z 9 - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Dla mediów

Dla mediów

Filtrowanie

 • #jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci

  Informacje prasowe

  Hejt wśród młodzieży jest poważnym problemem i może powodować dramatyczne skutki, ale stoi za nim stosunkowo niewielka grupa sprawców – zaledwie 5,1% nastolatków. Fundacja Orange rozpoczyna kampanię społeczną #jestnaswiecej, która pokazuje, że kulturalni internauci stanowią większość i że warto uczyć młodych reagowania na hejt, by powstrzymać to zjawisko. Jej symbolem jest jedna pomarańczowa sznurówka wpleciona w but w geście sprzeciwu wobec hejtu oraz w solidarności z ofiarami negatywnych…

  Czytaj więcej - #jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci
 • Warsztaty z Alicją Szulc w Pracowni Orange w Wysokiem Mazowieckiem

  Informacje prasowe

  Nowy rok w Wysokiem Mazowieckiem rozpoczyna się od atrakcji. Pracownia Orange zdobyła czwarte miejsce w konkursie „Nasza miejscowość 2050” organizowanym przez Fundację Orange. W nagrodę w lokalnej świetlicy odbędą się warsztaty z montowania filmów na smartfonach, które poprowadzi animatorka i fotografka- Alicja Szulc. Zapraszamy na zajęcia do Pracowni Orange 14 stycznia o godzinie 15:30.

  Czytaj więcej - Warsztaty z Alicją Szulc w Pracowni Orange w Wysokiem Mazowieckiem
 • Grzegorz Kasdepke w Pracowni Orange w Zajączkowie

  Informacje prasowe

  Nowy rok w Zajączkowie (gm. Piekoszów) rozpoczyna się od atrakcji. Pracownia Orange zdobyła wyróżnienie w konkursie „Nasza miejscowość 2050” organizowanym przez Fundację Orange. W nagrodę w Zajączkowie odbędzie się spotkanie z autorem książek dla dzieci, Grzegorzem Kasdepke, które rozpoczyna się się już 8 stycznia 2019 roku o godzinie 12:00.

  Czytaj więcej - Grzegorz Kasdepke w Pracowni Orange w Zajączkowie
 • Warsztaty VR w Pracowni Orange w Cieszanowie

  Informacje prasowe

  Nowy rok w Cieszanowie rozpoczyna się od atrakcji. Pracownia Orange zdobyła drugie miejsce w konkursie „Nasza miejscowość 2050” organizowanym przez Fundację Orange. W nagrodę w Cieszanowie odbędą się warsztaty o kosmosie z użyciem technologii VR, które rozpoczną się już 8 stycznia 2019 roku o 8:30 i potrwają do godziny 14.

  Czytaj więcej - Warsztaty VR w Pracowni Orange w Cieszanowie
 • Spojrzenie w przyszłość w Pracowniach Orange

  Informacje prasowe

  Pracownie Orange to multimedialne świetlice, gdzie każdy bez względu na wiek może rozwinąć swoje multimedialne kompetencje. Podczas tegorocznego Tygodnia Pracowni Orange, Liderzy wspólnie z bywalcami przewidywali przyszłość i rozwój technologii w otaczającej ich rzeczywistości. Swoje pomysły zebrali w prace konkursowe „Nasza miejscowość 2050”. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, takie jak: spotkanie z aktorką Anną Guzik, Robot Photon, warsztaty VR i kurs montażu filmów.

  Czytaj więcej - Spojrzenie w przyszłość w Pracowniach Orange
 • Kobiety w technologiach czyli #MakerWoman

  Aktualności

  Proteza dłoni w druku 3D, regulator oddechu, mobilna scena teatralna… Podczas Maker Woman Day zaprezentowaliśmy prototypy i historie niezwykłych kobiet. W FabLabie nauczyły się nowych rzeczy i stworzyły prototypy produktów. Wiele z nich ma szansę na wdrożenie na rynek, a kompetencje nabyte w projekcie pomogły uczestniczkom na nowo ułożyć swoje zawodowe ścieżki. Poznajcie 36 kreatywnych rozwiązań i projekty, które wyróżniło Miast Stołeczne Warszawa i redakcja Onet Kobieta.

  Czytaj więcej - Kobiety w technologiach czyli #MakerWoman