Dla mediów - Strona 2 z 10 - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Dla mediów

Dla mediów

Filtrowanie

 • Jak uczniowie, rodzice i nauczyciele poradzili sobie ze zdalną nauką

  Informacje prasowe

  Co myślą uczniowie, rodzice i nauczyciele o zdalnym nauczaniu i jak się do niego przystosowali? Co szkoła może wynieść z tego doświadczenia na przyszłość? Na te pytania odpowie badanie przygotowane przez zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, Fundacji Dbam o Mój Zasięg we współpracy z Fundacją Orange. Pierwsze wyniki już w czerwcu, a pełny raport zostanie opublikowany na jesieni.

  Czytaj więcej - Jak uczniowie, rodzice i nauczyciele poradzili sobie ze zdalną nauką
 • Wracają Poranki z #SuperKoderami!

  Informacje prasowe

  Już w najbliższy poniedziałek rusza kolejny cykl darmowych webinariów Fundacji Orange dla dzieci z klas 4-6, podczas których będą mogły uczyć się programowania, tworząc własne interaktywne mapy, rysujące rakiety czy aplikacje do nauki języków obcych. To próbka szerszego programu, który toczy się w ciągu roku szkolnego.

  Czytaj więcej - Wracają Poranki z #SuperKoderami!
 • Poprawa kompetencji cyfrowych. Zgłoś szkołę do programów Fundacji Orange

  Informacje prasowe

  Przeniesienie nauczania ze szkolnych klas do internetu na czas epidemii pokazało, jak istotne są cyfrowe kompetencje uczniów i nauczycieli. Fundacja Orange od lat pomaga im je zdobywać. Teraz zaprasza szkoły do udziału w kolejnej edycji bezpłatnych programów edukacyjnych, które zapewnią nowoczesne zajęcia dla dzieci, naukę programowania, szkolenia dla nauczycieli i sprzęt multimedialny dla szkół. Zgłoszenia do MegaMisji i #SuperKoderów można składać do 15 maja.

  Czytaj więcej - Poprawa kompetencji cyfrowych. Zgłoś szkołę do programów Fundacji Orange
 • Konrad Ciesiołkiewicz prezesem Fundacji Orange

  Informacje prasowe

  Rada Fundacji Orange powołała Konrada Ciesiołkiewicza na stanowisko prezesa tej organizacji. Ewa Krupa, która kierowała Fundacją od 2015 roku, skupi się na swojej nowej roli zawodowej - dyrektorki Kultury i Rozwoju w Orange Polska. Od kwietnia Konrad Ciesiołkiewicz będzie łączyć pracę w Fundacji ze swoimi dotychczasowymi obowiązkami dyrektora Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Orange Polska.

  Czytaj więcej - Konrad Ciesiołkiewicz prezesem Fundacji Orange
 • Fundacja Orange 15 lat

  Informacje prasowe

  Trzy miliony dzieci poznało zasady bezpiecznego internetu i podstawy programowania, cztery miliony małych pacjentów mogło bezpłatnie dzwonić ze szpitali do domów, a sto miejscowości zyskało multimedialne pracownie. To tylko niektóre efekty 15 lat działań Fundacji Orange, jedynej fundacji założonej przez markę telekomunikacyjną w Polsce. Na jej społeczne projekty operator przeznaczył już ponad 200 mln złotych. To wszystko możliwe jest dzięki klientom Orange Polska.

  Czytaj więcej - Fundacja Orange 15 lat
 • Zmiany w szkołach dzięki technologiom? Nabór wniosków do Lekcji:Enter

  Informacje prasowe

  Już 2 marca startuje druga edycja „Lekcji:Enter”. Placówki doskonalenia nauczycieli z całego kraju mogą składać wnioski o dofinansowanie na organizację szkoleń z wykorzystania e-zasobów w edukacji. Oprócz grantu otrzymają pełne wsparcie – trenerów do prowadzenia tych szkoleń przygotują eksperci. Za inicjatywę odpowiada Fundacja Orange w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytutem Spraw Publicznych.

  Czytaj więcej - Zmiany w szkołach dzięki technologiom? Nabór wniosków do Lekcji:Enter
 • Pracownie Orange mówią stop hejtowi w internecie – #jestnaswiecej!

  Informacje prasowe

  Fundacja Orange zachęciła lokalne społeczności zgromadzone wokół Pracowni Orange do włączenia się w kampanię #jestnaswiecej. Te zaś zorganizowały wydarzenia, dobrą zabawę i – co najważniejsze – zwróciły uwagę mieszkańców na problem hejtu.

  Czytaj więcej - Pracownie Orange mówią stop hejtowi w internecie – #jestnaswiecej!
 • Jak przygotować uczniów do cyfrowej zmiany? [Zajęcia Fundacji Orange]

  Informacje prasowe

  Rozpoczynają się zajęcia w MegaMisji i #SuperKoderach – z każdego z programów skorzysta kolejne 150 szkół. Otrzymają one wsparcie od Fundacji Orange i przygotują uczniów do krytycznego i pożytecznego korzystania z technologii. W 10-miesięcznym cyklu zajęć dzieci nauczą się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w internecie i jak stawiać pierwsze kroki w programowaniu. Dla pozostałych placówek Fundacja przygotowuje otwartą platformę z bezpłatnymi scenariuszami do samodzielnego prowadzenia zajęć.

  Czytaj więcej - Jak przygotować uczniów do cyfrowej zmiany? [Zajęcia Fundacji Orange]
 • Rusza nabór instytucji odpowiedzialnych za szkolenia nauczycieli

  Informacje prasowe

  2 września rusza nabór grantów na szkolenia dla nauczycieli. Ci, którzy wezmą w nich udział, dowiedzą się, jak lepiej i efektywniej wykorzystywać cyfrowe technologie w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą. To pierwszy etap Lekcji:Enter, największego projektu edukacji cyfrowej dla szkół. W ciągu 4 lat w szkoleniach weźmie udział ponad 75 000 nauczycieli, w tym 30% z małych miejscowości i wsi. Projekt prowadzi Fundacja Orange w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz…

  Czytaj więcej - Rusza nabór instytucji odpowiedzialnych za szkolenia nauczycieli
 • FabLab Gdańsk powered by Orange – nowe miejsce edukacji i twórczości

  Informacje prasowe

  W Gdańsku pojawiło się nowe, wyjątkowe miejsce, łączące kreatywność i nowe technologie: FabLab Gdańsk powered by Orange. To nowoczesna pracownia udostępniona przez miasto, w której dzięki wsparciu trenerów i zaawansowanym maszynom można stworzyć dosłownie wszystko. Za inicjatywę odpowiadają Fundacja Orange i Stowarzyszenie FabLab Gdańsk.

  Czytaj więcej - FabLab Gdańsk powered by Orange – nowe miejsce edukacji i twórczości