Dla mediów - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Dla mediów

Dla mediów

Filtrowanie

 • Polecamy MamPrawoDo - platformę dla osób niepełnosprawnych

  Aktualności

  MamPrawoDo to platforma internetowa, na której osoby z niepełnosprawnościami znajdą kompleksowe informacje na temat przysługujących im praw i udogodnień. Jako pierwsze zostały tu opublikowane informacje dotyczące dostępu do usług telekomunikacyjnych. Platforma powstała dzięki współpracy Fundacji Widzialni i Orange Polska.

  Czytaj więcej - Polecamy MamPrawoDo - platformę dla osób niepełnosprawnych
 • Zapraszamy do udziału w "Code Week Polska"!

  Aktualności

  W imieniu Ministerstwa Cyfryzacji zapraszamy do udziału w projekcie "Code Week Polska", który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania. Wydarzenie trwa do 22 października.

  Czytaj więcej - Zapraszamy do udziału w "Code Week Polska"!
 • Zaprogramuj Przyszłość: lekcje programowania dla 20 tysięcy dzieci z małych miejscowości

  Aktualności

  Fundacja Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania nauczą podstaw programowania dwadzieścia tysięcy uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych z niewielkich miejscowości i wsi. Lekcje odbędą się w ramach 9 projektów „Zaprogramuj Przyszłość”, które uzyskały dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

  Czytaj więcej - Zaprogramuj Przyszłość: lekcje programowania dla 20 tysięcy dzieci z małych miejscowości
 • Nowy nabór do programów edukacyjnych Fundacji Orange

  Informacje prasowe

  Niemal 80% nauczycieli uważa, że stosowanie technologii sprawia, że nauka staje się bardziej interesująca. Jednocześnie ponad 60% pedagogów zgłasza brak możliwości sfinansowania lekcji z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych (raport: 2016 Digital Education Survey). Naprzeciw temu problemowi wychodzą dwa bezpłatne programy Fundacji Orange – MegaMisja i #SuperKoderzy. Od 31 marca w całej Polsce trwa nowy nabór do obu tych programów.

  Czytaj więcej - Nowy nabór do programów edukacyjnych Fundacji Orange
 • Kto zostanie Liderem Cyfrowej Dostępności?

  Informacje prasowe

  Podczas tegorocznej konferencji Włączenie Cyfrowe organizowanej przez Fundację Widzialni, swój finał będzie miał konkurs Lider Cyfrowej Dostępności. W jury zasiada Ewa Krupa, Prezeska Fundacji Orange.

  Czytaj więcej - Kto zostanie Liderem Cyfrowej Dostępności?
 • #SuperKoderzy nagrodzeni przez Komisję Europejską

  Informacje prasowe

  Projekt edukacyjny Fundacji Orange #SuperKoderzy otrzymał prestiżową nagrodę European Digital Skills 2016, przyznawaną przez Komisję Europejską. Głównym celem programu jest nauka programowania dla dzieci, zdobywanie przez nie kompetencji przyszłości. To jedyna z nagrodzonych inicjatyw, która jest realizowana także w Polsce.

  Czytaj więcej - #SuperKoderzy nagrodzeni przez Komisję Europejską
 • Magdalena Kumorek spotka się z uczniami w Miłakowie

  Informacje prasowe

  Już 8 grudnia uczniów ze szkoły w Miłakowie w warmińsko-mazurskiem odwiedzi Magdalena Kumorek. Wizyta aktorki jest nagrodą w konkursie organizowanym w ramach programu Fundacji Orange dla szkolnych świetlic – MegaMisja.

  Czytaj więcej - Magdalena Kumorek spotka się z uczniami w Miłakowie
 • Samouczek programowania dla młodzieży

  Informacje prasowe

  Programowanie to dziś jedna z bardziej pożądanych kompetencji na rynku pracy. Prognozy wskazują, że będzie ona przydatna w wielu zawodach, także tych niezwiązanych z informatyką. Fundacja Orange zaprasza młodzież do samodzielnej nauki programowania i grafiki komputerowej w oparciu o otwarte zasoby Khan Academy online po polsku.

  Czytaj więcej - Samouczek programowania dla młodzieży
 • Poradnik o tworzeniu aplikacji już dostępny

  Informacje prasowe

  Nowe media i technologie nie są już zarezerwowane dla nielicznych. Ponad połowa dorosłych Polaków korzysta ze smartfonów. Fundacja Orange wraz z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę" przygotowały przewodnik, z którym można nauczyć się tworzenia własnych aplikacji mobilnych.

  Czytaj więcej - Poradnik o tworzeniu aplikacji już dostępny

My w sieci