Dla mediów - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku Fundacji Orange!

Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku Fundacji OrangeKRS 0000241397Sprawdź - Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku Fundacji Orange!

Dla mediów

Dla mediów

Filtrowanie

 • #SuperKoderzy nagrodzeni przez Komisję Europejską

  Informacje prasowe

  Projekt edukacyjny Fundacji Orange #SuperKoderzy otrzymał prestiżową nagrodę European Digital Skills 2016, przyznawaną przez Komisję Europejską. Głównym celem programu jest nauka programowania dla dzieci, zdobywanie przez nie kompetencji przyszłości. To jedyna z nagrodzonych inicjatyw, która jest realizowana także w Polsce.

  Czytaj więcej - #SuperKoderzy nagrodzeni przez Komisję Europejską
 • Magdalena Kumorek spotka się z uczniami w Miłakowie

  Informacje prasowe

  Już 8 grudnia uczniów ze szkoły w Miłakowie w warmińsko-mazurskiem odwiedzi Magdalena Kumorek. Wizyta aktorki jest nagrodą w konkursie organizowanym w ramach programu Fundacji Orange dla szkolnych świetlic – MegaMisja.

  Czytaj więcej - Magdalena Kumorek spotka się z uczniami w Miłakowie
 • Samouczek programowania dla młodzieży

  Informacje prasowe

  Programowanie to dziś jedna z bardziej pożądanych kompetencji na rynku pracy. Prognozy wskazują, że będzie ona przydatna w wielu zawodach, także tych niezwiązanych z informatyką. Fundacja Orange zaprasza młodzież do samodzielnej nauki programowania i grafiki komputerowej w oparciu o otwarte zasoby Khan Academy online po polsku.

  Czytaj więcej - Samouczek programowania dla młodzieży
 • Poradnik o tworzeniu aplikacji już dostępny

  Informacje prasowe

  Nowe media i technologie nie są już zarezerwowane dla nielicznych. Ponad połowa dorosłych Polaków korzysta ze smartfonów. Fundacja Orange wraz z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę" przygotowały przewodnik, z którym można nauczyć się tworzenia własnych aplikacji mobilnych.

  Czytaj więcej - Poradnik o tworzeniu aplikacji już dostępny
 • MegaMisja Fundacji Orange pomoże świetlicom szkolnym

  Informacje prasowe

  Większość rodziców twierdzi, że internet i technologie są szansą na ciekawszą edukację ich dzieci. 80 proc. uznaje szkolne świetlice za właściwe miejsce do tego, aby uczyć najmłodszych bezpiecznego korzystania z nowych mediów wynika z sondażu MillwardBrown dla Fundacji Orange. Do 29 kwietnia szkoły mogą zgłaszać się do programu MegaMisja, w ramach którego poprowadzą w świetlicach zajęcia edukacji cyfrowej przy wsparciu Fundacji.

  Czytaj więcej - MegaMisja Fundacji Orange pomoże świetlicom szkolnym
 • Fundacja Orange partnerem Tygodnia z Internetem

  Informacje prasowe

  Rozpoczął się ogólnoeuropejski Tydzień z Internetem (14-20 marca). Motywem przewodnim kampanii jest świadome korzystanie z sieci i bezpieczne e-zakupy. Do edukacji na ten temat włączyło się ponad 400 placówek w Polsce - bibliotek, szkół, organizacji społecznych i świetlic komputerowych. Fundacja Orange jest partnerem inicjatywy.

  Czytaj więcej - Fundacja Orange partnerem Tygodnia z Internetem
 • Młodzi ludzie a nadużywanie internetu

  Informacje prasowe

  32 proc. rodziców obawia się uzależnienia dzieci od internetu. Co zrobić, kiedy dziecko traci kontrolę nad czasem spędzonym w wirtualnym świecie? Fundacja Orange w ramach kursu "Bezpiecznie Tu i Tam" podsuwa rodzicom porady, jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci i zapobiegać zagrożeniom.

  Czytaj więcej - Młodzi ludzie a nadużywanie internetu
 • Fundacja Orange partnerem głównym Dnia Bezpiecznego Internetu

  Informacje prasowe

  Lepszy internet zależy od Ciebie - pod takim hasłem 9 lutego odbywają się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 w Polsce. Fundacja Orange jest partnerem głównym wydarzenia. Specjalnie dla rodziców i opiekunów przygotowała bezpłatny kurs internetowy, w którym dowiedzą się, jak dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w sieci.

  Czytaj więcej - Fundacja Orange partnerem głównym Dnia Bezpiecznego Internetu
 • Dzieci i ich kontakty w internecie

  Informacje prasowe

  Kontakty przez internet to dla młodych ludzi codzienność. Przy tym prawie 1/3 nastolatków obawia się, że ktoś będzie ich obrażał w sieci. Warto uświadomić dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak reagować na cyberprzemoc. Fundacja Orange przygotowała kurs Bezpiecznie Tu i Tam z myślą o rodzicach, którzy chcą dbać o bezpieczeństwo najmłodszych w internecie i nauczyć ich ostrożności online.

  Czytaj więcej - Dzieci i ich kontakty w internecie
 • Dzieci i media społecznościowe

  Informacje prasowe

  67 proc. nastolatków deklaruje, że będąc w sieci, najczęściej korzysta z portali społecznościowych. Połowa młodych użytkowników nie zmienia haseł dostępu do swoich profili, co sygnalizuje, że nie stosują zasad bezpieczeństwa online. Rodzice mogą pomóc dziecku w sieci chronić prywatność i korzystać z internetu odpowiedzialnie - specjalnie dla nich powstała platforma e-learningowa "Bezpiecznie Tu i Tam" od Fundacji Orange.

  Czytaj więcej - Dzieci i media społecznościowe

My w sieci