Odlecieliśmy w kosmos - Fundacja Orange

Odlecieliśmy w kosmos

Zdobądź internetowe supermoce

W ten numer „Kosmosu dla dziewczynek” lecicie razem z Fundacją Orange – taki napis zobaczycie na okładce 16 numeru magazynu z kwietnia 2020. A w nim mnóstwo porad i ciekawostek dla czytelniczek i czytelników m.in. na ważne dla nas tematy: Jak korzystać ze smartfona rozsądnie i bezpiecznie? Na czym polega praca specjalistki od cyberbezpieczeństwa? Jak zadbać o swoje granice, także w internecie? Jak zdobyć cyfrowe supermoce? Które aplikacje warto mieć na swoim urządzeniu?

To była dla nas wspaniała, kosmiczna współpraca. Zupełnie przypadkiem powołaliśmy też do życia nowe superbohaterki i superbohaterów, którzy znaleźli się na tylnej okładce magazynu, a niosą ważne przesłanie dla młodych internautów i internautek. Bardzo ich polubiliśmy. A Wam jak się podobają? Fundacja Kosmos dla Dziewczynek powstała, aby wzmacniać wiarę dziewczynek we własne kompetencje i wspierać je w rozwoju – wolnego od ograniczających stereotypów. Założona w 2017 roku, wydaje dwumiesięcznik „Kosmos dla dziewczynek”, prowadzi warsztaty dla dzieci i rodziców, angażuje się w projekty badawcze i społeczne.